притисни ентер »

Распоред за следење МотоГП Франција
Распоред за следење МотоГП Франција

Распоред за следење МотоГП Франција

Од 13 до 15 овој месец според МотоГП распоредот за оваа година се вози седмата трка на патеката Ле Ман во Франција. Легендарната патека Ле Ман е домаќин на трки со две и четири тркала многу години наназад. Првата Гранд При трка на оваа патека се одржа во 1969 година кога легендарниот Џакомо Агостини победи во трката со 500цц. Модерната патека е во