притисни ентер »

Бекам останa без зборови на мечот Федерер – Надал
Бекам останa без зборови на мечот Федерер – Надал

Бекам останa без зборови на мечот Федерер – Надал

Легендата на Манчестер Јунајтед, Дејвид Бекам во живо го проследи тенискиот меч меѓу Рафаел Надал и Роџер Федерер, освоен од Швајцарецот со 7:6, 1:6, 6:3, 6:4. Британецот остана без зборови по шоуто и аплаудираше на двајцата, а организаторите објавија видео со неговата реакција. Бекам е голем обожавател на тенисот и редовно ги посетува турнирите, а

Бекам останa без зборови на мечот Федерер – Надал

Бекам останa без зборови на мечот Федерер – Надал

Легендата на Манчестер Јунајтед, Дејвид Бекам во живо го проследи тенискиот меч меѓу Рафаел Надал и Роџер Федерер, освоен од Швајцарецот со 7:6, 1:6, 6:3, 6:4. Британецот остана без зборови по шоуто и аплаудираше на двајцата, а организаторите објавија видео со неговата реакција. Бекам е голем обожавател на тенисот и редовно ги посетува турнирите, а

Реакцијата на Бекам по спектакуларното шоу кое го приредија Федерер и Надал

Реакцијата на Бекам по спектакуларното шоу кое го приредија Федерер и Надал

Петочната програма во Ол Ингалнд клубот донесе крајно возбудливи полуфинални пресметки, но дефинитивно во фокусот се најде онаа втората на централниот терен, бидејќи силите ги одмерија вечните ривали Рожер Федерер и Рафаел Надал. Долгогодишното ривалство меѓу овие двајца го натера и Тони Надал да се приклучи во боксот на својот внук, но исто така,

Светските ѕвезди пристигнаа на „битката“ помеѓу Надал и Федерер

Светските ѕвезди пристигнаа на „битката“ помеѓу Надал и Федерер

Голем дел од познатите холивудски ѕвезди пристигнаа на големото полуфинале помеѓу Роже Федерер и Рафаел Надал кое се очекува да почне за многу кратко време. Во првите редови можевме да ги видиме шармантиот актер Хју Грант со неговата сопруга Ана Еберштајн, Бер Грилс со сопругата, Сер Алекс Фергусон, Пикси Лот и познатиот актер Стив Карел. Шармантен