притисни ентер »

Џенова се спаси од Скамака, Болоња освои бод во Удине, Аталанта лесно со Емполи
Џенова се спаси од Скамака, Болоња освои бод во Удине, Аталанта лесно со Емполи

Џенова се спаси од Скамака, Болоња освои бод во Удине, Аталанта лесно со Емполи

Три натпревари од осмото коло, во попладневниот термин се одиграа во Серија А. Два натпревари завршија без победник, а Аталанта убедливо славеше во Емполи. Џенова, со Горан Пандев, во стартниот состав, успеа да избегне пораз од Сасуоло и својот поранешен напаѓач Скамака. Сасуоло по 20.минути игра во Џенова имаа предност од 2:0, со головивите на Скамака

Пандев и Џенова се спасија во 90 минута

Пандев и Џенова се спасија во 90 минута

Џенова одигра 2:2 против Сасуоло во меч од осмото коло, резултат од кој домаќините може да бидат задоволни, посебно ако се знае дека беа во негатива до последната минута од средбата. Горан Пандев беше во стартниот тим на Џенова и одигра 76 минути. Со овој бод, Џенова сега има шест бода и е на 17-тото место на табелата, додека Сасуоло со осум бода е

Пандев и Џенова се изборија за бод на „Луиџи Ферарис“, Аталанта без проблеми до четврта победа

Пандев и Џенова се изборија за бод на „Луиџи Ферарис“, Аталанта без проблеми до четврта победа

Екипата на Џенова се избори за бод на денешната пресметка против Сасуоло која се одигра на „Луиџи Ферарис“. Гостите уште во раната фаза дојдоа до предност од 2-0 и тоа благодарение на погодоците на Скамака во 17 и 20 минута. Ова дефинитивно беше удар за четата на Балардини, меѓутоа веќе во 27 Дестро со одличен удар со глава го врати во игра домашниот

Пандев беше стартер, Џенова се спаси против Сасуоло

Пандев беше стартер, Џенова се спаси против Сасуоло

Џенова по голема битка успеа да се спаси од пораз на домашен терен против Сасуоло, ремизирајќи 2-2 на мечот што Пандев и соиграчите го почнаа со негатива од 0-2. Тренерот Балардини му даде шанса на Пандев од првата минута, но Сасуоло беше тимот што доминираше на оваа средба, рано поведувајќи со 0-2. Дестро намалина 1-2, а истиот фудбалер пред крајот

Џенова и Пандев се спасија од пораз, Аталанта го распарчи Емполи

Џенова и Пандев се спасија од пораз, Аталанта го распарчи Емполи

Македонскиот фудбалер Горан Пандев заедно со Џенова стигна до бод против Сасуоло (2-2), иако беше на праг до пораз во рамки на осмото коло од италијанската Серија А. Гостите тргнаа опасно кон голот на Џенова и првпат ја затресоа мрежата во 10. минута, но погодокот беше поништен по реакција на ВАР-технологијата. Сепак, Скамача со два гола за три минути

Серија А: Шоу на Јосип Иличиќ за убедлива победа на Аталанта , Болоња ремизираше со Удинезе

Серија А: Шоу на Јосип Иличиќ за убедлива победа на Аталанта , Болоња ремизираше со Удинезе

Фудбалерите на Аталанта го декласираа Емполи со 4-1 во 8. коло од Серија А. Најзаслужен за триумфот на клубот од Бергамо беше Словенецот Јосип Иличиќ, кој постигна два гола во првиот дел од натпреварот. Словенечкиот ас подоцна промаши пенал за хет-трик, а на семафорот погоди и Дуван Запата, како и Вити, кој постигна автогол.  Ди Франческо даде почесен

Џенова и Пандев спасија бод со Сасуоло, рапсодија на Аталанта во Емполи

Џенова и Пандев спасија бод со Сасуоло, рапсодија на Аталанта во Емполи

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев тргна во стартниот тим и одигра скоро цел натпревар за Џенова, а неговиот тим во самиот финиш успеа да се спаси од пораз (2-2) во рамки на Серија А. Џенова - Сасуоло 2-2: Популарните „грифони“ и гостинот одиграа возбудлив натпревар кој понуди четири гола, а паднаа уште три, ама ВАР ги поништи поради офсајд-позиции

Пандев и Џенова се спасија во 90 минута

Пандев и Џенова се спасија во 90 минута

Тимот на македонскиот голгетер со погодок во последната минута избегна нов пораз Џенова одигра 2:2 против Сасуоло во меч од осмото коло, резултат од кој домаќините може да бидат задоволни, посебно ако се знае дека беа во негатива до последната минута од средбата. Горан Пандев беше во стартниот тим на Џенова и одигра 76 минути. Со овој бод, Џенова сега

Пандев и Џенова се спасија во финишот по негатива од 0:2

Пандев и Џенова се спасија во финишот по негатива од 0:2

Македонскиот интернационалец Горан Пандев беше дел од интересниот меч помеѓу Џенова и Сасуоло што се одигра попладнево на „Луиџи Ферарис“ во Џенова во рамките на 8. коло на Серија А. По првите 20. минута Сасуоло направи предност од 0:2 со головите на Џанлука Скамака, фудбалерот кој ги бранеше боите на Џенова минатата сезона. Во 27. минута намали Дестро,

Пандев и Џенова во судиското надополнување се спасија од пораз против Сасуоло

Пандев и Џенова во судиското надополнување се спасија од пораз против Сасуоло

Екипата на Џенова во самиот финиш избегна пораз против Сасуоло со рамки на 8 коло од Италијанската Серија А , односно со голот на Васкез во 90.минута тимот од „ Луиџи Ферарис“ освои бод кој може да биде доста важен за остатокот од сезоната. Македонскиот интернационалец Горан Пандев мечот го започна од првата минута и се задржа на теренот до 76 кога