притисни ентер »

Јасна Мандиќ, заменичката на Боки 13, донесена во Суд
Јасна Мандиќ, заменичката на Боки 13, донесена во Суд

Јасна Мандиќ, заменичката на Боки 13, донесена во Суд

Заменик-претседателката на невладината организација Меѓународени сојуз, Јасна Мандиќ, вечерва со полициска придружба пристигна во Кривичниот суд. Обвинителството за гонење на организиран криминал денеска отвори нова истрага за случајот „Рекет” и бара притвор за заменичката на Бојан Јовановски, кој ја водеше оваа невладина организација. Мандиќ е осомничена

Сега е јасно: ИМА ПОЛИТИЧАРИ во Рекет, кој изјавил поинаку не зборувал вистина

Сега е јасно: ИМА ПОЛИТИЧАРИ во Рекет, кој изјавил поинаку не зборувал вистина

Осомничени се петмина, меѓу кои и пратеничката на СДСМ, Фросина Ременски, која беше почесен претседател во организацијата...Боки 13 е првооосмничен и во оваа постапка и веќе е во притвор за случајот Рекет. Се бара притвор за уште едно лице, а за три одземање на пасошот. Во Кривичниот суд вечерва пристигна и обвинителката Вилма Русковска, а беше приведена

Заменичката на Боки 13 донесена во судот

Заменичката на Боки 13 донесена во судот

Осомничената заменик-претседателка на „Меѓународниот сојуз“, Јасна Мандиќ, вечерва со полиција ја донесоа во кривичниот суд за мерката притвор која за неа ја бара Обвинителството. Таа беше уапсена денеска во новата истрага за злоупотреби преку сметката на „Меѓународниот сојуз“. Претходно во судот пристигна и обвинителката Вилма Русковска. Под истрага

Заменичката на Боки 13 донесена во судот

Заменичката на Боки 13 донесена во судот

Осомничената заменик-претседателка на „Меѓународниот сојуз“, Јасна Мандиќ, вечерва со полиција ја донесоа во кривичниот суд за мерката притвор која за неа ја бара Обвинителството. Таа беше уапсена денеска во новата истрага за злоупотреби преку сметката на „Меѓународниот сојуз“. Претходно во судот пристигна и обвинителката Вилма Русковска. Под истрага

Јасна Мандиќ, заменичката на Боки 13 стигна во судот, обвинителството бара притвор

Јасна Мандиќ, заменичката на Боки 13 стигна во судот, обвинителството бара притвор

Заменик-претседателката на невладината организација Меѓународени сојуз, Јасна Мандиќ, вечерва со полициска придружба пристигна во Кривичниот суд. Обвинителството за гонење на организиран криминал денеска отвори нова истрага за случајот „Рекет" и бара притвор за заменичката на Бојан Јовановски, кој ја водеше оваа невладина организација. Заменик-претседателката

Обвинителството отвори случај за Меѓународниот сојуз на Боки 13, Русковска е во Кривичниот суд

Обвинителството отвори случај за Меѓународниот сојуз на Боки 13, Русковска е во Кривичниот суд

Осомничени се петмина, меѓу кои и пратеничката на СДСМ, Фросина Ременски, која беше почесен претседател во организацијата...Боки 13 е првооосмничен и во оваа постапка и веќе е во притвор за случајот Рекет. Се бара притвор за уште едно лице, а за три одземање на пасошот. Во Кривичниот суд вечерва пристигна и обвинителката Вилма Русковска, а беше приведена

Русковска пристигна на рочиштето за притвор на потпретседателката на „Меѓународен сојуз“

Русковска пристигна на рочиштето за притвор на потпретседателката на „Меѓународен сојуз“

Обвинителката Вилма Русковска пристигна во судот каде се очекува да почне рочиштето за притвор за осомничената Јасна Мандиќ, потпретседателката на невладината „Меѓународен сојуз“ на Бојан Јовановски. Мандиќ се уште не е донесена во судот. Таа е една од осомничените во новата истрага што денеска ја отвори Обвинителството за гонење организиран криминал

Заменичката на Боки 13, Јасна Мандиќ, ја донесоа во судот

Заменичката на Боки 13, Јасна Мандиќ, ја донесоа во судот

Осомничената заменик-претседателка на Меѓународниот сојуз, Јасна Мандиќ, вечерва со полиција ја донесоа во кривичниот суд за мерката притвор која за неа ја бара Обвинителството. Таа беше уапсена денеска во новата истрага за злоупотреби преку сметката на Меѓународниот сојуз. Под истрага се пет физички лица и едно правно лице, меѓу кои Бојан Јовановски,

Русковска пристигна на рочиштето за притвор на потпретседателката на „Меѓународен сојуз“

Русковска пристигна на рочиштето за притвор на потпретседателката на „Меѓународен сојуз“

Обвинителката Вилма Русковска пристигна во судот каде се очекува да почне рочиштето за притвор за осомничената Јасна Мандиќ, потпретседателката на невладината „Меѓународен сојуз“ на Бојан Јовановски. Мандиќ сѐ уште не е донесена во судот. Таа е една од осомничените во новата истрага што денеска ја отвори Обвинителството за гонење организиран криминал

Русковска дојде во Кривичен, се чека Мандиќ

Русковска дојде во Кривичен, се чека Мандиќ

Обвинителката Вилма Русковска пристигна во Кривичниот судот каде секој момент се очекува да биде спроведена осомничената потпретседателка на „Меѓународен сојуз“ Јасна Мандиќ. Во судот се очекува да почне рочиштето за притвор за Мандиќ. Таа е една од осомничените во новата истрага за „Рекет“ што денеска ја отвори Обвинителството за гонење организиран