притисни ентер »

Нојер и Баерн Минхен не се договорија за продолжување на соработката
Нојер и Баерн Минхен не се договорија за продолжување на соработката

Нојер и Баерн Минхен не се договорија за продолжување на соработката

Мануел Нојер не успеа да пронајде заеднички јазик во првите преговори со челните лица на Баерн Минхен , за продолжување на меѓусебната соработка. Како што пренесува „Билд“, искусниот голман од Гелзенкирхен не сакал да прифати договор до 2022 година, што би значел само една година плус во однос на постоечкиот. Тој барал продолжувањето на соработката

Баерн и Нојер не успеале да се договорат за нова соработка

Баерн и Нојер не успеале да се договорат за нова соработка

Дали Мануел Нојер ќе остане во Баерн Минхен или ќе направи сензационален летен трансфер? Илјадници фанови деновиве си го поставуваат ова прашање. Весникот „Билд“ објави дека во вторникот, агентот на голманот, Томас Крот се состанал со главниот извршен директор на Баварците, Карл-Хајнц Румениге и спортскиот директор Хасан Салихамиџиќ. Темата веројатно

Баерн и Нојер не успеале да се договорат за нова соработка

Баерн и Нојер не успеале да се договорат за нова соработка

Дали Мануел Нојер ќе остане во Баерн Минхен или ќе направи сензационален летен трансфер? Илјадници фанови деновиве си го поставуваат ова прашање. Весникот „Билд“ објави дека во вторникот, агентот на голманот, Томас Крот се состанал со главниот извршен директор на Баварците, Карл-Хајнц Румениге и спортскиот директор Хасан Салихамиџиќ. Темата веројатно

Баерн и Нојер не успеале да се договорат за нова соработка

Баерн и Нојер не успеале да се договорат за нова соработка

Дали Мануел Нојер ќе остане во Баерн Минхен или ќе направи сензационален летен трансфер? Илјадници фанови деновиве си го поставуваат ова прашање. Весникот „Билд“ објави дека во вторникот, агентот на голманот, Томас Крот се состанал со главниот извршен директор на Баварците, Карл-Хајнц Румениге и спортскиот директор Хасан Салихамиџиќ. Темата веројатно

Пукна работата во Минхен: По само 4 минути, агентот на Нојер го напуштил состанокот

Пукна работата во Минхен: По само 4 минути, агентот на Нојер го напуштил состанокот

Мануел Нојер на крајот од оваа сезона, би можел да го напушти Баерн Минхен, барем така зборуваат податоците кои доаѓаат од Бундеслигата. Нојер со Баерн Минхен е договор на верност до 2021 година, а во тек биле преговори за нов долготраен договор на искусниот 33 годишен голман. Но угледниот германски весник Билд сега пишува дека има сериозна разлика