притисни ентер »

Гатузо се договорил со Олимпик Марсеј

Гатузо се договорил со Олимпик Марсеј

Олимпик Марсеј минува низ изклучително тежок период. Поради закани од навивачите по само седум натпревари оставка си поднесе тренерот Марсељино. Се шпекулираше дека во клубот ќе се врати Игор Тудор, кој замина на крајот од сезоната, но медиумите тврдат дека речиси сигурно Марсеј ќе го преземе Џенаро Гатузо (45). „Гатузо денеска лета за Марсеј за да

Гатузо се договорил со Олимпик Марсеј

Гатузо се договорил со Олимпик Марсеј

Олимпик Марсеј минува низ изклучително тежок период. Поради закани од навивачите по само седум натпревари оставка си поднесе тренерот Марсељино. Се шпекулираше дека во клубот ќе се врати Игор Тудор, кој замина на крајот од сезоната, но медиумите тврдат дека речиси сигурно Марсеј ќе го преземе Џенаро Гатузо (45). „Гатузо денеска лета за Марсеј за да

Гатузо се договорил со Олимпик Марсеј

Гатузо се договорил со Олимпик Марсеј

Олимпик Марсеј минува низ изклучително тежок период. Поради закани од навивачите по само седум натпревари оставка си поднесе тренерот Марсељино. Се шпекулираше дека во клубот ќе се врати Игор Тудор, кој замина на крајот од сезоната, но медиумите тврдат дека речиси сигурно Марсеј ќе го преземе Џенаро Гатузо (45). „Гатузо денеска лета за Марсеј за да

Гатузо „ќе воскресне“ во – Франција?

Гатузо „ќе воскресне“ во – Франција?

Француските медиуми ја пренесоа веста дека италијанскиот стратег Џенаро Гатузо, ќе биде нов предводник на фудбалскиот клуб Марсеј. По турбулентниот старт на сезоната и по се само две победи во првите седум кола во Лига1, шпанскиот стратег Марселино мораше да се повлече и да замине од клубот. Навивачите го изразија своето незадоволство од неговиот стил

Гатузо фаворит за тренер на Олимпик Марсеј

Гатузо фаворит за тренер на Олимпик Марсеј

Францускиот фудбалски великан Олимпик од Марсеј е во потрага по нов тренер а го постави Италијанецот Џенаро Гатузо како најверојатен фаворит, објави специјализираната веб-страница Foot Mercato. Гатузо треба да го замени Шпанецот Марселино, кој поднесе оставка по многу жестокиот состанок меѓу раководството и навивачките групи на Марсеј во понеделникот

Ниту Тудор ниту Галтие: Гатузо ќе го води Олимпик Марсеј

Ниту Тудор ниту Галтие: Гатузо ќе го води Олимпик Марсеј

Легендарниот Џенаро Гатузо денеска со своите соработници треба да пристигне во Марсеј, каде што ќе потпише договор за водење на тимот на Олимпик Марсеј. Тој ќе биде новиот тренер, со оглед дека челниците на овој тим и тренерот вчера ги договориле сите детали. Останува само потписот и официјалната промоција. Гатузо пред неколку недели се споменуваше