притисни ентер »

Надал: Би потпишал да бидам уморен и да се пласирам во финалето
Надал: Би потпишал да бидам уморен и да се пласирам во финалето

Надал: Би потпишал да бидам уморен и да се пласирам во финалето

Рафаел Надал го елиминира минатогодишниот победник на завршниот турнир во Лондон, Стефанос Циципас. Шпанскиот тенисер е третиот полуфиналист и за место во мечот за трофеј ќе се надигрува со Русинот Данил Медведев, кој игра во фантастична форма. Сите очекуваат голем судир и маратонски меч меѓу Надал и Медведев. Шпанецот знае што го очекува, но вели