притисни ентер »

Мурињо: Нашата стратегија ја направи разликата, моите фудбалери беа фантастични
Мурињо: Нашата стратегија ја направи разликата, моите фудбалери беа фантастични

Мурињо: Нашата стратегија ја направи разликата, моите фудбалери беа фантастични

Жозе Мурињо е среќен поради победата над ривалот Манчестер Сити, има пофалби за своите фудбалери за кои вели дека ги исполниле сите негови замисли и затоа ги освоиле трите бода. Жозе Мурињо е среќен поради победата над ривалот Манчестер Сити, има пофалби за своите фудбалери за кои вели дека ги исполниле сите негови замисли и затоа ги освоиле трите

Гвардиола не може со Мурињо – Тотенхем го победи Сити

Гвардиола не може со Мурињо – Тотенхем го победи Сити

Тотенхем забележа победа над Манчестер сити 2:0 и се искачи на челната позиција на табелата, во Премиер лигата. Тотенхем со оваа победа само ги потврди високите амбиции кои ги има оваа сезона, а Жозе Мурињо уште еднаш покажа дека е незгоден противник за Пеп Гвардиола. Сити немаат победа над Тотенхем откако овој тим го предводи Португалецот. Натпреварот

Гвардиола не може со Мурињо – Тотенхем го победи Сити

Гвардиола не може со Мурињо – Тотенхем го победи Сити

Тотенхем забележа победа над Манчестер сити 2:0 и се искачи на челната позиција на табелата, во Премиер лигата. Тотенхем со оваа победа само ги потврди високите амбиции кои ги има оваа сезона, а Жозе Мурињо уште еднаш покажа дека е незгоден противник за Пеп Гвардиола. Сити немаат победа над Тотенхем откако овој тим го предводи Португалецот. Натпреварот

Гвардиола не може со Мурињо – Тотенхем го победи Сити

Гвардиола не може со Мурињо – Тотенхем го победи Сити

Тотенхем забележа победа над Манчестер сити 2:0 и се искачи на челната позиција на табелата, во Премиер лигата. Тотенхем со оваа победа само ги потврди високите амбиции кои ги има оваа сезона, а Жозе Мурињо уште еднаш покажа дека е незгоден противник за Пеп Гвардиола. Сити немаат победа над Тотенхем откако овој тим го предводи Португалецот. Натпреварот

Мурињо: Не објавувам ништо на Инстаграм затоа што ќе речат дека се фалам

Мурињо: Не објавувам ништо на Инстаграм затоа што ќе речат дека се фалам

Жозе Мурињо може да биде презадоволен од победата на неговиот Тотенхем во дербито со Манчестер Сити, а така расположен традиционално има и интересни прес-конференции. Португалецот овој пат бил скромен и не сакал да се фали со џокерот Ло Селсо, а најави и дека нема постави фотографија на Инстаграм. – Замената на Ло Селсо беше оној момент кога луѓето

Мурињо: Моите фудбалери беа фантастични, имавме стратегија, ја исполнивме и го победивме Манчестер Сити

Мурињо: Моите фудбалери беа фантастични, имавме стратегија, ја исполнивме и го победивме Манчестер Сити

Жозе Мурињо е среќен поради победата над ривалот Манчестер Сити, има пофалби за своите фудбалери за кои вели дека ги исполниле сите негови замисли и затоа ги освоиле трите бода. Тотнем со 2-0 го победи Манчестер Сити. Тактиката на Мурињо беше дефназивна, но ефективна, на крајот неговиот тим освои три многу важни бодови во битката за висок пласман.

Тотенхем го совлада Манчестер сити, Мурињо втор пат по ред поуспешен од Гвардиола

Тотенхем го совлада Манчестер сити, Мурињо втор пат по ред поуспешен од Гвардиола

Тотенхем го победи Манчестер сити вечерва во Лондон со 2:0 во дербито на 9. коло од англиската Премиер лига. Со новите три бода „Спарс“ имаат вкупно 20 и избија на чело на табелата каде ќе бидат барем до утре. Дуелот на стадионот на Тотенхем беше интересен и по тренерската пресметка меѓу лутите ривали Жозе Мурињо и Пеп Гвардиола. За Португалецот ова

Мурињо ја доби битката со Гвардиола, Тотенхем ќе преспие на врвот во Премиер лигата

Мурињо ја доби битката со Гвардиола, Тотенхем ќе преспие на врвот во Премиер лигата

Екипата на Тотенхем славеше над Манчестер Сити со 2-0 во дерби средбата од 9.коло во Премиер лигата. Составот од Лондон максимално ги искористи своите шанси, погоди во вистинско време и дојде до трите бода во пресметката со „граѓаните“. На самиот старт Тотенхем го отвори резултатот и тоа преку Сон кој ја начна мрежата на гостите во 5 минута. Сити потоа

Тотенхем го совлада Манчестер сити, Мурињо втор пат по ред поуспешен од Гвардиола

Тотенхем го совлада Манчестер сити, Мурињо втор пат по ред поуспешен од Гвардиола

Тотенхем го победи Манчестер сити вечерва во Лондон со 2:0 во дербито на 9. коло од англиската фудбалска Премиер лига. Со новите три бода „Спарс” имаат вкупно 20 и избија на чело на табелата каде ќе бидат барем до утре. Дуелот на стадионот на Тотенхем беше интересен и по тренерската пресметка меѓу лутите ривали Жозе Мурињо и Пеп Гвардиола. За Португалецот

Мурињо ќе преспие на врвот, Тотенхем со лекција за Сити

Мурињо ќе преспие на врвот, Тотенхем со лекција за Сити

Тотенхем уште еднаш ја потврди својата кандидатура во трката за титулата откако „спарси“ вечерва целосно го надиграа и апсолутно заслужено го совладаа Манчестер Сити со 2-0. Жозе Мурињо ја доби тактичката пресметка со Пеп Гвардиола, Португалецот целосно ги неутрализираше главните оружја на „граѓаните“, воедно одлично ги користеше сите грешки и несигурности