притисни ентер »

Шампионките од ЖРК Металург почнаа со подготовки
Шампионките од ЖРК Металург почнаа со подготовки

Шампионките од ЖРК Металург почнаа со подготовки

Денеска своите подготовки за новата сезона ги почна и ЖРК Металург. Актуелниот шампион на Македонија денеска го одржа својот прв собир во Автокоманда, а потоа го одржа и својот прв тренинг. Во следните седум дена девојките ќе тренираат во сала, во мали групи од по пет ракометарки, а своите кондициони тренинзи ќе ги држат на падините на Гази Баба. ЖРК

Шампионките од ЖРК Металург почнаа со подготовки

Шампионките од ЖРК Металург почнаа со подготовки

Денеска своите подготовки за новата сезона ги почна и ЖРК Металург. Актуелниот шампион на Македонија денеска го одржа својот прв собир во Автокоманда, а потоа го одржа и својот прв тренинг. Во следните седум дена девојките ќе тренираат во сала, во мали групи од по пет ракометарки, а своите кондициони тренинзи ќе ги држат на падините на Гази Баба. ЖРК

ЖРК Металург без многу промени стартува со подготовки за новата сезона

ЖРК Металург без многу промени стартува со подготовки за новата сезона

Екипата на ЖРК Металург го одржа својот прв собир во Автокоманда, а потоа го одржа и својот прв тренинг како најава за новата сезона во македонскиот ракомет. Во следните седум дена девојките ќе тренираат во сала, во мали групи од по пет ракометарки, а своите кондициски тренинзи ќе ги држат на падините на Гази Баба. ЖРК Металург во Скопје ќе тренира

Шампионките од ЖРК Металург почнаа со подготовки

Шампионките од ЖРК Металург почнаа со подготовки

Денеска своите подготовки за новата сезона ги почна и ЖРК Металург. Актуелниот шампион на Македонија денеска го одржа својот прв собир во Автокоманда, а потоа го одржа и својот прв тренинг. Во следните седум дена девојките ќе тренираат во сала, во мали групи од по пет ракометарки, а своите кондициони тренинзи ќе ги држат на падините на Гази Баба. ЖРК

Комплетиран распоредот за женската ракометна Суперлига

Комплетиран распоредот за женската ракометна Суперлига

Во просториите на Ракометната федерација на Македонија беше комплетиран распоредот за новата сезона во женската Суперлига. Откако минатата сезона Куманово доминираше пред Металург и Вардар, оваа се очекува да биде поинтересна по засилувањето на ростерите. Во седмото коло се очекува првото големо дерби меѓу Металург и Куманово, додека жесток распоред

ЖРК Куманово против Спартак ја започнува новата сезона

ЖРК Куманово против Спартак ја започнува новата сезона

Женскиот ракометен клуб Куманово новата сезона во женската Суперлига на Македонија ќе ја започне со меч против ЖРК Спартак и тоа на гостински терен. Во просториите на Ракометната федерација беше комплетиран распоредот за новата сезона. Првото големо дерби се очекува во седмото коло меѓу екипите на Металург и Куманово. Оваа сезона ќе настапат 13 женски