притисни ентер »

Фоњини: Судија играм против двајца
Фоњини: Судија играм против двајца

Фоњини: Судија играм против двајца

Фабио Фињини бесен го напушти централниот терен во Индијан Велс. Италијанскиот тенисер, со пресврт, загуби од Стефанос Циципас. Фоњини го доби првиот сет со 6:2, потоа Циципас возврати со 6:3, 6:4. Фоњини во текот на мечот неколку пати му се пожалил на судијата дека Циципас добива совети од трибните. Судијата ги игнорирал поплаките, сметал дека не

Фоњини: Судија играм против двајца

Фоњини: Судија играм против двајца

Фабио Фињини бесен го напушти централниот терен во Индијан Велс. Италијанскиот тенисер, со пресврт, загуби од Стефанос Циципас. Фоњини го доби првиот сет со 6:2, потоа Циципас возврати со 6:3, 6:4. Фоњини во текот на мечот неколку пати му се пожалил на судијата дека Циципас добива совети од трибните. Судијата ги игнорирал поплаките, сметал дека не

Зверев го победи Мареј

Зверев го победи Мареј

Познати се сите учесници во осмина-финалето на Мастерсот во Индијан Велс. Изминатат ноќ, пласман во четвртото коло, изборија Александар Зверев, Гаел Монфис, Стефанос Циципас и Алекс Де Минор. Третиот носител Зверев, во интересен меч го победиа Енди Мареј со 6:4, 7:6. Британецот пропушти можност за победа, во двата сета прв доаѓаше до брејк. Во првиот

Зверев го надигра Мареј, Циципас го изнервира и го исфрли Фоњини од Индијан Велс

Зверев го надигра Мареј, Циципас го изнервира и го исфрли Фоњини од Индијан Велс

Александар Зверев се пласираше во осминафиналето на Индијан Велс, откако го исфрли искусниот Енди Мареј без загубен сет (2-0). Иако Зверев не тргна најдобро и го загуби првиот гем на свој сервис, ама веднаш се врати со два брејка и со 6-4 поведе. Тенисерите не беа сигурни ниту во вториот сет, изгубија по два гема на свои сервиси, за на крајот Зверев

Зверев го победи Мареј

Зверев го победи Мареј

Познати се сите учесници во осмина-финалето на Мастерсот во Индијан Велс. Изминатат ноќ, пласман во четвртото коло, изборија Александар Зверев, Гаел Монфис, Стефанос Циципас и Алекс Де Минор. Третиот носител Зверев, во интересен меч го победиа Енди Мареј со 6:4, 7:6. Британецот пропушти можност за победа, во двата сета прв доаѓаше до брејк. Во првиот

Зверев го победи Мареј

Зверев го победи Мареј

Познати се сите учесници во осмина-финалето на Мастерсот во Индијан Велс. Изминатат ноќ, пласман во четвртото коло, изборија Александар Зверев, Гаел Монфис, Стефанос Циципас и Алекс Де Минор. Третиот носител Зверев, во интересен меч го победиа Енди Мареј со 6:4, 7:6. Британецот пропушти можност за победа, во двата сета прв доаѓаше до брејк. Во првиот

Фоњини: Судија играм против двајца

Фоњини: Судија играм против двајца

Фабио Фињини бесен го напушти централниот терен во Индијан Велс. Италијанскиот тенисер, со пресврт, загуби од Стефанос Циципас. Фоњини го доби првиот сет со 6:2, потоа Циципас возврати со 6:3, 6:4. Фоњини во текот на мечот неколку пати му се пожалил на судијата дека Циципас добива совети од трибните. Судијата ги игнорирал поплаките, сметал дека не

Повторно проблеми со Циципас, сега успеа да го изнервира Фоњини

Повторно проблеми со Циципас, сега успеа да го изнервира Фоњини

ВИДЕО: Повторно проблеми со Циципас, сега успеа да го изнервира Фоњини З.С. Пред 4 минути Циципас повторно се најде на удар на колегите тенисери/ фото: EPA-EFE/RAY ACEVEDO Третиот тенисер на АТП ранг-листата, Стефанос Циципас со пресврт славеше над Фабио Фоњини и се пласира во осминафиналето на Мастерсот во Индијан Велс. Циципас славеше со 2:6,6:3,6:4,

Зверев го надигра Мареј, Циципас го исфрли Фоњини од Индијан Велс

Зверев го надигра Мареј, Циципас го исфрли Фоњини од Индијан Велс

Александар Зверев се пласираше во осминафиналето на Индијан Велс, откако го исфрли искусниот Енди Мареј без загубен сет (2-0). Иако Зверев не тргна најдобро и го загуби првиот гем на свој сервис, ама веднаш се врати со два брејка и со 6-4 поведе. Тенисерите не беа сигурни ниту во вториот сет, изгубија по два гема на свои сервиси, за на крајот Зверев

Фоњини: Судија играм против двајца

Фоњини: Судија играм против двајца

Фабио Фињини бесен го напушти централниот терен во Индијан Велс. Италијанскиот тенисер, со пресврт, загуби од Стефанос Циципас. Фоњини го доби првиот сет со 6:2, потоа Циципас возврати со 6:3, 6:4. Фоњини во текот на мечот неколку пати му се пожалил на судијата дека Циципас добива совети од трибните. Судијата ги игнорирал поплаките, сметал дека не