притисни ентер »

Милер и Левандовски ја средија Арминија
Милер и Левандовски ја средија Арминија

Милер и Левандовски ја средија Арминија

Фудбалерите на Баерн Минхен забележаа лесна победа на гостувањето во Билефелд. Тандемот Роберт Левандовски-Томас Милер постигна по два гола во триумфот над Арминија 4:1. Прв мрежата на Арминија ја затресе Милер во осмата минута, Левандовски му одговори со својот прв гол 18 минути подоцна. Во првата минута од судиското надополнување на времето во првиот

Милер и Левандовски ја средија Арминија

Милер и Левандовски ја средија Арминија

Фудбалерите на Баерн Минхен забележаа лесна победа на гостувањето во Билефелд. Тандемот Роберт Левандовски-Томас Милер постигна по два гола во триумфот над Арминија 4:1. Прв мрежата на Арминија ја затресе Милер во осмата минута, Левандовски му одговори со својот прв гол 18 минути подоцна. Во првата минута од судиското надополнување на времето во првиот

Милер и Левандовски со по два гола ја решија Арминија

Милер и Левандовски со по два гола ја решија Арминија

Фудбалерите на Баерн Минхен забележаа лесна победа на гостувањето во Билефелд. Тандемот Роберт Левандовски-Томас Милер постигна по два гола во триумфот над Арминија 4:1. Баерн натпреварот го заврши со десет играчи на теренот, во 76 минута беше исклучен Корентан Толисо. Баерн со десет поени го дели второто место со Борусија Дортмунд.

Милер и Левандовски ја средија Арминија

Милер и Левандовски ја средија Арминија

Фудбалерите на Баерн Минхен забележаа лесна победа на гостувањето во Билефелд. Тандемот Роберт Левандовски-Томас Милер постигна по два гола во триумфот над Арминија 4:1. Прв мрежата на Арминија ја затресе Милер во осмата минута, Левандовски му одговори со својот прв гол 18 минути подоцна. Во првата минута од судиското надополнување на времето во првиот

Милер е првиот фудбалер во Бундеслигата со 150 асистенции

Милер е првиот фудбалер во Бундеслигата со 150 асистенции

Фудбалерот на Баерн Минхен, Томас Милер стана првиот играч во Бундеслигата со 150 асистенции. Милер вечерва на гостувањето кај Арминија во мечот од 4. коло му асистираше на Роберт Левандовски пред крајот на првото полувреме за во тој момент водство на Баерн од 3:0. За Милер оваа асистенција беше 150-та во германскиот шампионат. Ова е најдобриот резултат

„Милионерите“ победија кај Хофенхајм, Лајпциг се лидери во Бундеслигата

„Милионерите“ победија кај Хофенхајм, Лајпциг се лидери во Бундеслигата

Борусија Дортмунд победи кај Хофенхајм во дербито на четвротто коло во Бундеслигата по кое на челната позиција се искачи Лајпциг. Хофенхајм пред две недели го декласираа Баерн Минехн, меѓутоа без првиот стрелец Андреј Крамариќ не успеаа да избегнат пораз од Борусија Дортмунд. Дербито го реши капитенот на „милионерите“ Марко Ројс кој го постигна единствениот

Левандовски и Милер ги поделија головите, Баерн рутински во Билефелд

Левандовски и Милер ги поделија головите, Баерн рутински во Билефелд

Баерн Минхен не погреши на гостувањето во Билефелд и рутински стигна до нови три бода во Бундеслигата, одржувајќи го чекорот со актуелниот лидер Лајпциг кој има бод повеќе од баварците. Тимот предводен од тренерот Ханси Флик денеска сериозно си ја сфати работата од самиот старт, па веќе во првото полувреме беше јасно кој ќе ги однесе три бода од овој

Левандовски и Милер ги поделија головите, Баерн рутински во Билефилд

Левандовски и Милер ги поделија головите, Баерн рутински во Билефилд

Баерн Минхен не погреши на гостувањето во Билефелд и рутински стигна до нови три бода во Бундеслигата, одржувајќи го чекорот со актуелниот лидер Лајпциг кој има бод повеќе од баварците. Тимот предводен од тренерот Ханси Флик денеска сериозно си ја сфати работата од самиот старт, па веќе во првото полувреме беше јасно кој ќе ги однесе три бода од овој

Баварците броеја до четири на гостувањето кај Арминија

Баварците броеја до четири на гостувањето кај Арминија

Баерн стигна до својата прва победа на гости во новата сезона во Бундеслигата откако ја победи Арминија со 1-4 во Билефелд. Милер погоди во осмата минута, а до крајот на првото полувреме одличниот Левандовски постигна уште два гола. На стартот на второто полувреме, Милер погоди и за големи 0:4, па следуваше утешен гол за домашниот тим кој го постигна

Милер е првиот фудбалер во Бундеслигата со 150 асистенции

Милер е првиот фудбалер во Бундеслигата со 150 асистенции

Фудбалерот на Баерн Минхен, Томас Милер стана првиот играч во Бундеслигата со 150 асистенции. Милер вечерва на гостувањето кај Арминија во мечот од 4. коло му асистираше на Роберт Левандовски пред крајот на првото полувреме за во тој момент водство на Баерн од 3:0. За Милер оваа асистенција беше 150-та во германскиот шампионат. Ова е најдобриот резултат