притисни ентер »

Прва чиста мрежа за Ливерпул од крајот на септември во победата над Борнемут
Прва чиста мрежа за Ливерпул од крајот на септември во победата над Борнемут

Прва чиста мрежа за Ливерпул од крајот на септември во победата над Борнемут

Лидерот во Премиер лигата, Ливерпул го совлада Борнмут со 3:0 како гостин во дуел од 16. коло од англиското првенство и избега со 14 поени на врвот на табелата барем за неколку часа. Дербито на Манчестер, кое подоцна вечерва, ќе покаже дали таа разлика ќе се промени. Откако направи неколку неочекувани ротации во текот на неделата кои се покажаа како

Прва чиста мрежа за Ливерпул од крајот на септември во победата над Борнемут

Прва чиста мрежа за Ливерпул од крајот на септември во победата над Борнемут

Лидерот во Премиер лигата, Ливерпул го совлада Борнмут со 3:0 како гостин во дуел од 16. коло од англиското првенство и избега со 14 поени на врвот на табелата барем за неколку часа. Дербито на Манчестер, кое подоцна вечерва, ќе покаже дали таа разлика ќе се промени. Откако направи неколку неочекувани ротации во текот на неделата кои се покажаа како

„Спарси“ му „пукнаа петарда“ на Барнли, Ливерпул рутинирано со Борнмут

„Спарси“ му „пукнаа петарда“ на Барнли, Ливерпул рутинирано со Борнмут

Тотенхем се чини брзо го преболе поразот од Јунајтед со 2-1, па „сметката ја плати“ екипата на Барнли. „Спарси“ со 5-0 на домашен терен славеа убедлива победа Капитенот Хари Кејн во 4 минута погоди за 1-0, а веќе во 9 минута со голот на Лукас Тотенхем имаше 2-0. Во 32. минута Сон Мин постигна гол за 3-0 – вистинско ремек дело. Со тој резултат се отиде

Ливерпул рутински, нова победа на Тотнехем под водство на Мурињо

Ливерпул рутински, нова победа на Тотнехем под водство на Мурињо

Лидерот во Премиер лигата, Ливерпул го совлада Борнмут со 3:0 како гостин во дуел од 16. коло од англиското првенство и избега со 14 поени на врвот на табелата барем за неколку часа. Дербито на Манчестер, кое подоцна вечерва, ќе покаже дали таа разлика ќе се промени. Откако направи неколку неочекувани ротации во текот на неделата кои се покажаа како

Тотнем ја наполни мрежата на Барнли, Ливерпул убедлив против Борнмут

Тотнем ја наполни мрежата на Барнли, Ливерпул убедлив против Борнмут

Тотнем со 5-0 го растури Барнли, Ливерпул со 3-0 славеше на гостувањето кај Борнмут. Тотнем со 5-0 го растури Барнли, Ливерпул со 3-0 славеше на гостувањето кај Борнмут. Тотнем ја одигра најубедливата партија досега под водство на Мурињо му даде пет гола на Барнли за убедливи 5-0. Серијата ја отвори Хари Кејн уште во четвртата минута со супер гол од

Сон со гол на сезоната

Сон со гол на сезоната

Тотенхем продолжува да игра одлично под водство на Жозе Мурињо, а денешната жртва беше Барнли кој од „петлите“ прими пет гола. Не требаше многу за да стане јасно кој ќе го води главниот збор во овој натпревар. Хари Кејн уште во четвртата минута го отвори резултатот, само пет минути подоцна Лукас зголеми на 2:0. За нов гол се чекаше до 32. Минута кога Сон

Прва чиста мрежа за Ливерпул од крајот на септември во победата над Борнмут

Прва чиста мрежа за Ливерпул од крајот на септември во победата над Борнмут

Лидерот во Премиер лигата, Ливерпул го совлада Борнмут со 3:0 како гостин во дуел од 16. коло од англиското првенство и избега со 14 поени на врвот на табелата барем за неколку часа. Дербито на Манчестер, кое подоцна вечерва, ќе покаже дали таа разлика ќе се промени. Откако направи неколку неочекувани ротации во текот на неделата кои се покажаа како

Ливерпул победува како од шега, Тотенхем го растури Барнли

Ливерпул победува како од шега, Тотенхем го растури Барнли

Ливерпул ја продолжува неверојатната серија од стартот на премиерлигашката сезона, откако тимот на Јирген Клоп славеше над Бурнемаут со 0-3, за своја 15. победа на вкупно 16 одиграни натпревари. Клоп повторно го ротираше тимот, овојпат на клупата останаа Мане, Вајналдум и Александер – Арнолд, но тоа не се одрази врз изданието на актуелниот европски

Ливерпул без проблеми против Борнмут

Ливерпул без проблеми против Борнмут

Лидерот во Премиер лигата, Ливерпул го совлада Борнмут со 3:0 како гостин во дуел од 16. коло од англиското првенство и избега со 14 поени на врвот на табелата барем за неколку часа. Дербито на Манчестер, кое подоцна вечерва, ќе покаже дали таа разлика ќе се промени. Откако направи неколку неочекувани ротации во текот на неделата кои се покажаа како

Прва петка на Мурињо во Тотнем, Ливерпул конечно победи без да прими гол

Прва петка на Мурињо во Тотнем, Ливерпул конечно победи без да прими гол

Тотнем со 5-0 го растури Барнли, Ливерпул со 3-0 славеше на гостувањето кај Борнмут. Тотнем ја одигра најубедливата партија досега под водство на Мурињо му даде пет гола на Барнли за убедливи 5-0. Серијата ја отвори Хари Кејн уште во четвртата минута со супер гол од далечина, а само пет минути подоцна Лукас Мура реализираше за предност од 2-0 за Тотнем