притисни ентер »

Комичен момент во Лас Вегас: Водителот го збуни Перез, Мексиканецот не знаеше каде да оди
Комичен момент во Лас Вегас: Водителот го збуни Перез, Мексиканецот не знаеше каде да оди

Комичен момент во Лас Вегас: Водителот го збуни Перез, Мексиканецот не знаеше каде да оди

Формула 1 трката во Лас Вегас донесе интересни случувања на патеката и жестока битка за подиумот, а домаќините се обидоа да организираат вистинско шоу пред и по нејзиното завршување. Возачите во Ф1 шампионатот се навикнати на различни содржини подготвени од организаторите, но Серхио Перез не успеа да се снајде најдобро во една ситуација и ги изнасмеа

Комичен момент во Лас Вегас: Водителот го збуни Перез, Мексиканецот не знаеше каде да оди

Комичен момент во Лас Вегас: Водителот го збуни Перез, Мексиканецот не знаеше каде да оди

Формула 1 трката во Лас Вегас донесе интересни случувања на патеката и жестока битка за подиумот, а домаќините се обидоа да организираат вистинско шоу пред и по нејзиното завршување. Возачите во Ф1 шампионатот се навикнати на различни содржини подготвени од организаторите, но Серхио Перез не успеа да се снајде најдобро во една ситуација и ги изнасмеа

Боксерски најавувач го збуни Перез - не знаеше на која страна да тргне

Боксерски најавувач го збуни Перез - не знаеше на која страна да тргне

Организаторите на трката за Големата награда на Лас Вегас го поканија боксерскиот најавувач Мајкл Бафер, а тој направи спектакл, но воедно го збуни и возачот не Ред Бул, Серхио Перез. Бафер во препознатлив стил го најави Мексиканецот, кој се појави пред него, а потоа се збуни и не знаеше на која страна да тргне. Перез мислеше дека ќе следи интервју