притисни ентер »

Киро е „вечен“ – бомба за реми на Нант кај ГОГ
Киро е „вечен“ – бомба за реми на Нант кај ГОГ

Киро е „вечен“ – бомба за реми на Нант кај ГОГ

Кирил Лазаров, рекордерот по бројот на голови во ЛШ, македонскиот капитен, селектор и ракометна легенда, уште еднаш покажа колку големо е неговото влијание на теренот и покрај неговите години, откако го постигна израмнувачкиот гол за неговите Нант да извлечат 29:29 реми кај ГОГ во ЕХФ Европската лига. 41-годишниот Лазаров погоди во негов стил во финишот

Лазаров постигна погодок вреден бод на гостувањето на Нант кај ГОГ Гудме

Лазаров постигна погодок вреден бод на гостувањето на Нант кај ГОГ Гудме

Со погодокот вреден бод на гостувањето на Нант кај ГОГ Гудме, капитенот и селектор на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, вечерва беше херојот на мечот. Нант на гостувањето кај ГОГ Гудме губеше со 29:28 во последната минута, но Лазаров, со голот на десет секунди до крајот на натпреварот му донесе реми на својот тим со што го постави

Маестро Лазаров му донесе бод како планина на Нант

Маестро Лазаров му донесе бод како планина на Нант

ГОГ и Нант одиграа вистински дерби натпревар во рамките на 5. коло во Европската лига. Во меч со бројни пресврти на крајот оваа средба заврши без победник, благодарение на Кирил Лазаров, кој постигна гол за конечни 29-29. И двата тима имаа шанси за триумф на оваа средба, но се чини на крајот поделбата на бодовите е најреалното сценарио. Најдобриот

Маестро Лазаров му донесе бод како планина на Нант

Маестро Лазаров му донесе бод како планина на Нант

ГОГ и Нант одиграа вистински дерби натпревар во рамките на 5. коло во Европската лига. Во меч со бројни пресврти на крајот оваа средба заврши без победник, благодарение на Кирил Лазаров, кој постигна гол за конечни 29-29. И двата тима имаа шанси за триумф на оваа средба, но се чини на крајот поделбата на бодовите е најреалното сценарио. Најдобриот

Лазаров со „бомба“ во последните секунди го спаси Нант од пораз

Лазаров со „бомба“ во последните секунди го спаси Нант од пораз

Нант одигра 29-29 на гостувањето кај Гог во натпревар од Европската лига, нашиот Кире Лазаров го постигна последниот гол на мечот со кој го спаси својот тим од пораз. Нант одигра 29-29 на гостувањето кај Гог во натпревар од Европската лига, нашиот Кире Лазаров го постигна последниот гол на мечот со кој го спаси својот тим од пораз. Лазаров иако играше

Класата е вечна: Европа пак му се поклонува на Лазаров

Класата е вечна: Европа пак му се поклонува на Лазаров

Во петтото коло од Европската ракометна лига, Нант ремизираше на гостувањето кај Гог, 29-29, а бодот на францускиот тим му го донесе селекторот на македонската репрезентација. Кирил Лазаров постигна пет гола, но најважен беше оној на десетина секунди пред крајот кога погоди за израмнување. Во финишот се истакна и голманот Робин кој го одбрани последниот

Лазаров со неодбранлива „бомба“ во последните секунди му донесе голем бод на Нант

Лазаров со неодбранлива „бомба“ во последните секунди му донесе голем бод на Нант

Кирил Лазаров ја игра својата последна сезона во долгогодишната кариера, а оваа вечер, македонскиот капитен и селектор уште еднаш ја покажа својата класа во петтата деценија од животот. Нант се избори за голем бод на гостувањето во Данска кај ГОГ, пред се благодарение на нашиот Лазаров кој одново демонстрираше дека поседува топ во левата рака. Иако

Најдобар кога е најважно: Лазаров го спаси Нант од пораз во Данска

Најдобар кога е најважно: Лазаров го спаси Нант од пораз во Данска

Кире Лазаров ја потврди светската класа и во последната сезона од фантастичната кариера, откако македонскиот „бомбардер“ беше во главна улога на вечерашното реми од Лигата на Европа меѓу ГОГ и Нант, што заврши со резултат 29-29. Францускиот тим се наоѓаше на работ на пораз во Данска кога домаќините преку Питлик поведоа со 29-28, но тренерот Ентрериос

Лазаров со гол во последните секунди го спаси Нант од пораз

Лазаров со гол во последните секунди го спаси Нант од пораз

ВИДЕО: Лазаров со гол во последните секунди го спаси Нант од пораз З.С. Пред 2 минути Кирил Лазаров уште еднаш ја потврди својата класа/ Фото: EPA-EFE/Piotr Polak Селекторот и капитен на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, беше најдобар кога беше најпотребно и со гол во финишот го спаси својот Нант од пораз во Лигата на Европа. Нант

Лазаров со „златен гол“ му донесе победа на Нант

Лазаров со „златен гол“ му донесе победа на Нант

Селекторот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров, беше херој за својот Нант во Европската лига на ЕХФ во дуелот со Гудме. Нант се избори за голем бод на гостувањето во Данска, пред се благодарение на нашиот Лазаров кој го постигна и клучниот гол за 29:29. Лазаров на свој карактеристичен начин исптрати „проектил“ и му донесе бод на Нант. Tras