притисни ентер »

Цунода го продолжи договорот
Цунода го продолжи договорот

Цунода го продолжи договорот

EPA-EFE/CHRISTIAN BRUNA Возачот на Алфа таури, Јапонецот Јуки Цунода, го продолжи договорот со италијанскиот тим во Формула 1 шампионатот до крајот на следната сезона. Цунода (22) дебитираше во Ф1 пред две години, во тимот на Алфа таури, а за него сезонава вози Французинот Пјер Гасли, кој на крајот од сезоната би можел да се пресели во Алпин. Холанѓанецот

Алфа Таури останува со Цунода и за 2023, но неговиот колега е неизвезсен

Алфа Таури останува со Цунода и за 2023, но неговиот колега е неизвезсен

Јапонскиот возач Јуки Цунода ќе остане во болидот на Алфа Таури и следната сезона во Формула 1 шампионатот. Цунода со тоа ќе комплетира три години во италијанскиот состав, кој е филијала на Ред Бул. Талентираниот 22-годишник досега има освоено 43 поени во неговата Ф1-кариера, 32 ланската сезона и засега 11 во 2022 година. Во Алфа Таури веруваат дека

Јуки Цунода и следната година дел од Алфа Таури

Јуки Цунода и следната година дел од Алфа Таури

Возачот на Алфа Таури Јуки Цунода и следната сезона ќе биде дел од екипата во Формула 1 шампионатот, откако го продолжи договорот на уште една година. 22-годишникот пред две години дебитираше во болидот на Алфа Таури во Формула 1, а следната сезона ќе биде трета во неговата кариера во најбрзиот циркуз во светот. За сега не е познато кој во 2023 година

Цунода ќе остане во Алфа Таури

Цунода ќе остане во Алфа Таури

Возачот на Алфа Таури, Јуки Цунода ќе вози и следната година во Формула 1 шампионатот за тој тим. Јапонецот го продолжи договорот на една година. Добивај вести на вибер 22-годишниот Цунода дебитираше во Формула 1 во Алфа Таури пред две години и следната сезона ќе му биде трета во шампионатот. Засега не се знае кој ќе вози за тимот со Цунода во 2023

Цунода ќе остане во Алфа Таури

Цунода ќе остане во Алфа Таури

Возачот на Алфа Таури, Јуки Цунода ќе вози и следната година во Формула 1 шампионатот за тој тим. Јапонецот го продолжи договорот на една година. 22-годишниот Цунода дебитираше во Формула 1 во Алфа Таури пред две години и следната сезона ќе му биде трета во шампионатот. Засега не се знае кој ќе вози за тимот со Цунода во 2023 година, бидејќи се шпекулира

Цунода го продолжи договорот со Алфа Таури

Цунода го продолжи договорот со Алфа Таури

Цунода го продолжи договорот со Алфа Таури Јуки Цунода ќе продолжи да вози за Алфа Таури. Двете страни склучија договор за соработка и во сезоната 2023 година. Цунода го имаше своето деби во светскиот шампионат во Формула 1 во 2021 година. Се уште не е објавено кој ќе стане партнер на Јапонецот следната година. Се претпоставува дека Пјер Гасли ќе се

Цунода го продолжи договорот со Алфа Таури

Цунода го продолжи договорот со Алфа Таури

Јуки Цунода (22 г.) ќе продолжи да вози за тимот на Алфа Таури во Формула 1. Двете страни склучија договор за соработка и во сезоната 2023 година. Цунода го имаше своето деби во светскиот шампионат во Формула 1 во 2021 година. Се уште не е објавено кој ќе стане партнер на Јапонецот следната година. Се претпоставува дека Пјер Гасли ќе се пресели во

ОФИЦИЈАЛНО: Јуки Тсунода и во 2023 ќе вози за Алфа Таури

ОФИЦИЈАЛНО: Јуки Тсунода и во 2023 ќе вози за Алфа Таури

Алфа Таури потврди барем еден возач за следната сезона во Формула 1. Нов договор со вториот тим на Ред Бул потпиша младиот јапонски возач Јуки Тсунода. 22-годишникот кој ја вози својата втора професионална Формула сезона успеа да се избори барем за уште една. Алфа Таури му дава едногодишни договори на младиот возач, со цел да го мотивира да работи

Јуки Цунода останува во тимот на АлфаТаури

Јуки Цунода останува во тимот на АлфаТаури

Јапонскиот Формула 1 возач Јуки Цунода и следната сезона ќе биде член на тимот АлфаТаури. Цунода се приклучи на Алфа Таури на почетокот на сезоната 2021 година и помина две години заедно со тимскиот колега Пјер Гасли. Освои 43 поени, од кои 32 минатата сезона, а најдобар финиш беше на трката за Големата награда на Абу Даби минатата година, кога целта

Цунода го продолжи договорот со Алфа Таури

Цунода го продолжи договорот со Алфа Таури

Јуки Цунода ќе продолжи да вози за Алфа Таури. Двете страни склучија договор за соработка и во сезоната 2023 година. Фаенца, 22 септември 2022 (МИА) – Јуки Цунода ќе продолжи да вози за Алфа Таури. Двете страни склучија договор за соработка и во сезоната 2023 година. Цунода го имаше своето деби во светскиот шампионат во Формула 1 во 2021 година. Се