притисни ентер »

Идентичноста одлучил да ја насочи кон шега: Младиот Хрват за сличностa со претседателот Вучиќ
Идентичноста одлучил да ја насочи кон шега: Младиот Хрват за сличностa со претседателот Вучиќ

Идентичноста одлучил да ја насочи кон шега: Младиот Хрват за сличностa со претседателот Вучиќ

Младиот Борна од Хрватска стана ѕвезда на социјалните мрежи по неверојатната сличност со претседателот на Србија, Александар Вучуќ... Откако започна да објавува фотографии на социјалните мрежи, бројот на следбеници значително почна да му се зголемува. Секој сака да го види момчето кое личи на претседателот на соседна Србија. View this post on Instagram

Млад Хрват стана хит во Србија, очигледно е и зошто

Млад Хрват стана хит во Србија, очигледно е и зошто

Деновиве едно момче по име Борна од општина Криш, Хрватска стана вистинска сензација на Инстаграм од една необична причина. Изгледот на овој 29-годишник потсетува на српскиот претседател, Александар Вучиќ, што беше доволна причина да стане ѕвезда на Инстаграм, како во Хрватска, така и во соседна Србија. Инстаграм профилот „Негујмо српски“ објави фотографија