притисни ентер »

Рогановиќ има негативен тест, утре ќе ја води Црна Гора против Македонија
Рогановиќ има негативен тест, утре ќе ја води Црна Гора против Македонија

Рогановиќ има негативен тест, утре ќе ја води Црна Гора против Македонија

Репрезентацијата на Црна Гора сосема извесно ќе биде предводена од својот селектор Зоран Рогановиќ на утрешниот натпревар против Македонија во 2. коло од групната фаза на Европското првенство 2022. Рогановиќ поради коронавирус остана во Подгорица и не ја водеше Црна Гора на првиот натпревар против Данска, но денеска има негативен резултат по што веќе

Црна Гора доби засилување за Македонија, Рогановиќ со негативен тест замина за Дебрецин

Црна Гора доби засилување за Македонија, Рогановиќ со негативен тест замина за Дебрецин

Ракометната селекција на Црна Гора, која што е следниот противник на Македонија на Европското првенство, многу веројатно за овој меч ќе биде предводена од својот селектор Зоран Рогановиќ. Искусниот стратег поради коронавирс остана во Подгорица и не ја водеше Црна Гора на првиот меч со Данска, но тамошните медиуми пишуваат дека денес го добил посакуваниот

Митревски оди за Унгарија, ако има негативен тест ќе биде во тимот против Црна Гора

Митревски оди за Унгарија, ако има негативен тест ќе биде во тимот против Црна Гора

Големи се шансите Македонија да биде засилена со Никола Митревски за натпреварот против Црна Гора. Голманот оди за Унгарија и за право на настап во второ коло од групниот сегмент на Европското првнество ќе му треба уште еден негативен тест. Потребен му е само уште еден негативен резултат на тестирањето попладне. Митревски беше еден од играчите кои

Лазаров: Задоволен сум, но многу работи не исполнивме

Лазаров: Задоволен сум, но многу работи не исполнивме

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров вели дека денеска ќе им ги посочи грешките на играчите, смета дека Македонија од ден на ден треба да игра се подобро. Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров вели дека денеска ќе им ги посочи грешките на играчите, смета дека Македонија од ден на ден треба да

Митревски оди во Унгарија, ако има негативен тест во Дебрецин ќе брани против Црна Гора

Митревски оди во Унгарија, ако има негативен тест во Дебрецин ќе брани против Црна Гора

Реални се шансите Македонија да биде засилена за Никола Митревски за натпреварот против Црна Гора, потребен му е само уште еден негативен тест. Реални се шансите Македонија да биде засилена за Никола Митревски за натпреварот против Црна Гора, потребен му е само уште еден негативен тест. Митревски беше еден од играчите кои отпаднаа поради позитивен

РАКОМЕТАРИТЕ ДОБИВААТ ЗАСИЛУВАЊЕ Митревски ќе отпатува во Дебрецин?

РАКОМЕТАРИТЕ ДОБИВААТ ЗАСИЛУВАЊЕ Митревски ќе отпатува во Дебрецин?

Македонската ракометна репрезентација може да ги засили своите редови во пресрет на вториот натпревар на Европското првенство против селекцијата на Црна Гора. Имено, како што објави спортскиот портал Дерби, голманот Никола Митревски, кој имаше позитивен тест на коронавирусот и поради тоа отпадна од првичниот состав, сега направил неколку тестови кои

Митревски на пат кон Дебрецeн, има шанси утре да игра со Ц. Гора!

Митревски на пат кон Дебрецeн, има шанси утре да игра со Ц. Гора!

Супер вест. Никола Митревски по последниот негативен тест е на пат кон Дебрецeн и има шанси утре да игра против Црна Гора. Македонскиот репрезентативен голман и покрај карантинот во кој беше, тренираше и тоа интензивно во својата соба. Добро е тоа што тој сега има негативен ковид-тест, ако  биде негативен на денешното тестирање тогаш нема да има никаков

Митревски на пат кон Дебрецeн, има шанси утре да игра со Ц. Гора!

Митревски на пат кон Дебрецeн, има шанси утре да игра со Ц. Гора!

Супер вест. Никола Митревски по последниот негативен тест е на пат кон Дебрецeн и има шанси утре да игра против Црна Гора. Македонскиот репрезентативен голман и покрај карантинот во кој беше, тренираше и тоа интензивно во својата соба. Добро е тоа што тој сега има негативен ковид-тест, ако  биде негативен на денешното тестирање тогаш нема да има никаков

Македонија добива засилување: Митревски на чекор од настап на ЕП

Македонија добива засилување: Митревски на чекор од настап на ЕП

Најквалитетната македонска ракометна репрезентација може да добие засилување за вториот натпревар на Европското првенство во името на Никола Митревски. Членот на Порто имаше позитивен тест во Скопје и поради тоа отпадна од првичниот состав, но потоа направи неколку тестови кои беа негативни и затоа сега ќе може да им се приклучи на соиграчите во Дебрецин