притисни ентер »

Jaguar Land Rover вгодина ќе ја прескокнат во Женева!
Jaguar Land Rover вгодина ќе ја прескокнат во Женева!

Jaguar Land Rover вгодина ќе ја прескокнат во Женева!

Производителот на премиум автомобили од Велика Британија  Jaguar Land Rover наредната 2019 година нема да има свој штанд на салонот за автомобили во Женева Се чони дека и Женева ја фаќа болеста на откажување бидејќи претходно веќе беше потврдено и отсуството и на марките Ford и Volvo во март наредната 2019 година од оваа голема манифестација. Не популарната,

Уште едно откажување: Jaguar Land Rover го пропушта саемот во Женева

Уште едно откажување: Jaguar Land Rover го пропушта саемот во Женева

Од компанијата Jaguar Land Rover велат дека нема да се појават на саемот во Женева во март следната година бидејќи сметаат дека ваквите појавувања на изложби им носат само загуби. Според информациите направени се пресметки од страна на челниците и тие одлучиле дека во иднина ќе вложуваат на своја промоција без учество на саеми. Откажувањето од големите

Jaguar Land Rover ќе го пропушти саемот во Женева

Jaguar Land Rover ќе го пропушти саемот во Женева

Во март 2019 година, нема да видиме штанд и нови модели на Jaguar Land Rover на саемот во Женева. Пред оваа вест, исто така беше објавено дека нема да ги видиме брендовите Ford и Volvo. Одлуката на Jaguar Land Rover е донесена во рамките на планот за намалување на трошоците, наметнат од падот на продажбата за 13 %, стравувањата поврзани со Брекзит

Нова соработка на Land Rover и Zenith!

Нова соработка на Land Rover и Zenith!

Ексклузивните автомобили некако одат рака под рака со ексклузивните рачни часовници, а тоа е случај и со неодамна претставената нова генерација на Evoque моделот на Land Rover Со цел да го одбележат лансирањето на најновата изведба на луксузниот компактен теренец, производителот на благородни SUV и теренски возила се здружил со Zenith во проект на