притисни ентер »

Вињалес, Маркес, Квартараро … подготвени за неделната виртуелна трка
Вињалес, Маркес, Квартараро … подготвени за неделната виртуелна трка

Вињалес, Маркес, Квартараро … подготвени за неделната виртуелна трка

Aктуелниот шампион, Марк Маркес и неговите ривали на 29 март ќе се појават на дигитална патека, „возејќи“ со официјалната MotoGP видео игра. Repsol Honda Team: Marc Marquez, Alex Marquez Monster Energy Yamaha MotoGP: Maverick Viñales Aprilia Racing Team Gresini: Aleix Espargaro Team Suzuki Ecstar: Alex Rins, Joan Mir Petronas Yamaha SRT: Fabio Quartararo