притисни ентер »

Новиот тунел на „Енфилд“ ги воодушеви навивачите на Ливерпул
Новиот тунел на „Енфилд“ ги воодушеви навивачите на Ливерпул

Новиот тунел на „Енфилд“ ги воодушеви навивачите на Ливерпул

Ливерпул изминатава сезона по шести пат во својата историја стигна до трофејот во Лигата на шампионите. Токму поради тоа променет е и изгледот на тунелот на „Енфилд“ на кој се минува пред излезот на терен. Па, сега, место број 5 стои бројот 6. Самиот процес на промената беше испратен преку Твитер профилот на „црвените“, и секако новиот изглед ги воодушеви

Новиот изглед на тунелот на „Енфилд“ ги воодушеви навивачите (ФОТО)

Новиот изглед на тунелот на „Енфилд“ ги воодушеви навивачите (ФОТО)

Фудбалерите на Ливерпул пред две недели ја освоија Лигата на шампионите по шести пат. Тие во големото финале во Мадрид го победија Тотнем со 2-0 и на тој начин по шести пати во својата историја го подигнаа овој трофеј. Поради тоа, променет е изгледот на тунелот на стадионот „Енфилд“ во кој се оди пред да се излезе на терен. Сега кај што пишува трофеи

(ФОТО/ВИДЕО) Новиот изглед на тунелот на „Енфилд“ ги воодушеви навивачите на Ливерпул

(ФОТО/ВИДЕО) Новиот изглед на тунелот на „Енфилд“ ги воодушеви навивачите на Ливерпул

Фудбалерите на Ливерпул пред речиси две недели по шести пат ја освоија Лигата на шампионите. Тие во големото финале одржано во Мадрид го победија Тотенхем со 2:0 и на тој начин по шести пат во својата историја го кренаа трофејот наменет за европскиот клупски шампион. По тој повод променет е и изгледот на тунелот на „Енфилд“ низ кој се поминува пред

Тунелот на „Енфилд“ доби мала промена

Тунелот на „Енфилд“ доби мала промена

Фудбалерите на Ливерпул пред скоро две недели ја освоија шестата титула во Лигата на шампионите. Тие во големото финале во Мадрид го победија Тотенхем со 2:0 и на тој начин по шести пат во својата историја станаа европски шампиони. По тој повод беше изменет изгледот на тунелот на „Енфилд“ од каде што играчите излегуваат на терен. Така сега покрај трофејот