притисни ентер »

Фантастични резултати: Ford продава по еден Focus на секои 135 секунди
Фантастични резултати: Ford продава по еден Focus на секои 135 секунди

Фантастични резултати: Ford продава по еден Focus на секои 135 секунди

И покрај експанзијата на кросоверите и џиповите и фокусот на Ford токму на овој сегмент, американскиот гигант бележи одлични резултати во сегментот на хечбековите. Секако, станува збор за европскиот пазар каде што Ford има многу причини за задоволство поради моделот Focus. Имено, од Ford објавија дека продажбата на Focus во 20-те клучни европски земји

Ford во Европа продава по еден Focus на секои 135 секунди

Ford во Европа продава по еден Focus на секои 135 секунди

Математиката на Ford вели дека продава по еден Focus на секои 135 секунди, а актуелната генерација е продадена во над 250.000 примероци откако беше комерцијализирана во 2018 година Големаа европска популарност на Ford Focus не е изненадување, а понудата во која сега е вклучена и Active изведбата успеа да постигне најдобар резултат последните четири