притисни ентер »

15-годишник уби тројца и рани шестмина во средно училиште во Мичиген
15-годишник уби тројца и рани шестмина во средно училиште во Мичиген

15-годишник уби тројца и рани шестмина во средно училиште во Мичиген

Најмалку три лица се убиени, а шест се повредени во пукањето во средно училиште во градот Оксфорд во американската сојузна држава Мичиген. Се верува дека тројцата убиени се ученици, а меѓу ранетите е и еден професор. Напаѓачот е идентификуван како 15-годишник кој е втора година во училиштето. Тој бил приведен без да дава отпор пет минути по доаѓањето

Пукање во училиште во Мичиген, ученик уби тројца другари

Пукање во училиште во Мичиген, ученик уби тројца другари

Тројца ученици загинаа, а шестмина се повредени кога 15-годишен ученик отвори оган во средно училиште во американската сојузна држава Мичиген, соопштија официјалните лица. Властите го уапсија осомничениот во училиштето и му го одзеле пиштолот. A school shooting in Michigan has left 3 dead and 6 injured. To read this latest news article written by Jimmy

ПОВРЕДЕНИ СЕ ШЕСТМИНА Тинејџер уби тројца средношколци во Мичиген

ПОВРЕДЕНИ СЕ ШЕСТМИНА Тинејџер уби тројца средношколци во Мичиген

Најмалку три лица се убиени, а шест се повредени во пукањето во средно училиште во градот Оксфорд во американската сојузна држава Мичиген. Се верува дека тројцата убиени се ученици, а меѓу ранетите е и еден професор. Напаѓачот е идентификуван како 15-годишник кој е втора година во училиштето. Тој бил приведен без да дава отпор пет минути по доаѓањето

Тинејџер уби тројца соученици и застрела уште шестмина во напад во училиште во САД

Тинејџер уби тројца соученици и застрела уште шестмина во напад во училиште во САД

Властите соопштиле дека 15-годишен ученик од втора година отворил оган во своето средно училиште во Мичиген, при што убил тројца ученици, а ранил уште шестмина, меѓу кои и еден професор. Шерифот на округот Окленд, Мајк Мекејб, изјавил дека не ги знае мотивите на напаѓачот во училиштето во Оксфорд во истоимениот град, заедница со околу 22.000 жители,

Тинејџер убил тројца соученици и застрелал уште шестмина во напад во училиште во САД

Тинејџер убил тројца соученици и застрелал уште шестмина во напад во училиште во САД

Властите соопштиле дека 15-годишен ученик од втора година отворил оган во своето средно училиште во Мичиген, при што убил тројца ученици, а ранил уште шестмина, меѓу кои и еден професор. Шерифот на округот Окленд, Мајк Мекејб, изјавил дека не ги знае мотивите на напаѓачот во училиштето во Оксфорд во истоимениот град, заедница со околу 22.000 жители,

Тинејџер уби тројца средношколци во Мичиген, шестмина повредени

Тинејџер уби тројца средношколци во Мичиген, шестмина повредени

Најмалку три лица се убиени, а шест се повредени во пукањето во средно училиште во градот Оксфорд во американската сојузна држава Мичиген. Се верува дека тројцата убиени се ученици, а меѓу ранетите е и еден професор. Напаѓачот е идентификуван како 15-годишник кој е втора година во училиштето. Тој бил приведен без да дава отпор пет минути по доаѓањето

Тинејџер уби тројца соученици и застрела уште шестмина во училиште во САД

Тинејџер уби тројца соученици и застрела уште шестмина во училиште во САД

Вооружен напаѓач застрелал и убил тројца ученици и ранил шестмина други во напад во средното училиште Оксфорд во Мичиген, јавува АП. Властите соопштиле дека 15-годишен ученик од втора година отворил оган во своето средно училиште во Мичиген, при што убил тројца ученици, а ранил уште шестмина, меѓу кои и еден професор. Шерифот на округот Окленд, Мајк

Вооружен тинејџер убил тројца ученици во американско училиште

Вооружен тинејџер убил тројца ученици во американско училиште

Вооружен тинејџер убил тројца ученици во американско училиште Б.Б. Пред 1 час Полиција во САД/Фото: Профимедиа Во училиште во американската сојузна држава Мичиген, вооружен тинејџер застрелал тројца ученици. Во нападот се повредени најмалку шест лица, меѓу кои и еден наставник, објави Си-Ен-Ен . Нападот се случил во средното училиште Оксфорд во истоимениот

Вооружен тинејџер усмртил три ученици во американско училиште

Вооружен тинејџер усмртил три ученици во американско училиште

Во училиште во американската сојузна држава Мичиген, вооружен тинејџер застрелал тројца ученици. Во нападот се повредени најмалку шест лица, меѓу кои и еден наставник, пренесуваат американските медиуми. Нападот се случил во средното училиште Оксфорд во истоимениот град во Мичиген, кој се наоѓа северно од Детроит. Мотивот за нападот сè уште не е познат,

Вооружен тинејџер усмртил три ученици во американско училиште

Вооружен тинејџер усмртил три ученици во американско училиште

Вооружен тинејџер усмртил три ученици во американско училиште Б.Б. Пред 39 секунди Полиција во САД/Фото: Профимедиа Во училиште во американската сојузна држава Мичиген, вооружен тинејџер застрелал тројца ученици. Во нападот се повредени најмалку шест лица, меѓу кои и еден наставник, објави Си-Ен-Ен . Нападот се случил во средното училиште Оксфорд во