притисни ентер »

Приведени девојки во угостителски објект во Гостивар
Приведени девојки во угостителски објект во Гостивар

Приведени девојки во угостителски објект во Гостивар

Во полициска контрола на гостиварското подрачје ноќеска, биле приведени две странски државјакни. МВР информира дека во 1 часот после полноќ, полициски службеници од Полициското одделение Галате, спровеле акциска контрола во угостителски објект покрај автопатот Гостивар-Тетово, во атарот на село Дебреше, гостиварско. Во полициска контрола на гостиварското

Приведени две девојки во угостителски објект во Гостивар

Приведени две девојки во угостителски објект во Гостивар

Во полициска контрола на гостиварското подрачје ноќеска, биле приведени две странски државјакни. МВР информира дека во 1 часот после полноќ, полициски службеници од Полициското одделение Галате, спровеле акциска контрола во угостителски објект покрај автопатот Гостивар-Тетово, во атарот на село Дебреше, гостиварско. При контролата било утврдено дека

Приведени девојки во угостителски објект на влезот од Гостивар

Приведени девојки во угостителски објект на влезот од Гостивар

Во полициска контрола на гостиварското подрачје ноќеска, биле приведени две странски државјакни. МВР информира дека во 1 часот после полноќ, полициски службеници од Полициското одделение Галате, спровеле акциска контрола во угостителски објект покрај автопатот Гостивар-Тетово, во атарот на село Дебреше, гостиварско. При контролата било утврдено дека

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

На 10.11.2019 во 01.00 часот, полициски службеници од Полициското одделение Галате – СВР Тетово спровеле акциска контрола во угостителски објект во с.Дебреше, гостиварско. При контролата било утврдено дека М.Б.(27) од Косово и А.К.(27) од Албанија го злоупотребиле туристичкиот престој во Р.С.Македонија. Тие биле приведени во Полициската станица Гостивар

Приведен уште еден гостиварец осуден на затворска казна

Приведен уште еден гостиварец осуден на затворска казна

Вчера (7 ноември) околу 14 часот на ул.„Браќа Ѓиновски“, полициски службеници од Полициска станица Гостивар го привеле 34 годишниот Е.А. од Гостивар, осуден на затворска казна за сторени повеќе кражби на поширокото гостиварско подрачје, соопшти СВР Тетово. Е.А. бил спроведен во Казнено-поправната установа „Тетово“ за издржување на затворската казна

Момче во тетовско уапсено порди марихуана

Момче во тетовско уапсено порди марихуана

Вчера околу 17.30 часот, полицски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Ф.Р.(24) од тетовско Боговиње. Вчера околу 17.30 часот, полицски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Ф.Р.(24) од тетовско Боговиње. При претрес извршен со судска наредба во неговиот дом во Боговиње, во периодот од 16 до 17 часот, била пронајдена марихуана и дробилка

Уапсен жител на Боговиње за поседување марихуана

Уапсен жител на Боговиње за поседување марихуана

На 07.11.2019 околу 17.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Ф.Р.(24) од тетовско Боговиње. При претрес извршен со судска наредба во неговиот дом во Боговиње, во периодот од 16 до 17 часот, била пронајдена марихуана и дробилка со остатоци од марихуана. По целосно документирање на случајот, против Ф.Р. ќе биде изготвен соодветен

Уапсен жител на Боговиње за поседување марихуана

Уапсен жител на Боговиње за поседување марихуана

На 07.11.2019 околу 17.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Ф.Р.(24) од тетовско Боговиње. При претрес извршен со судска наредба во неговиот дом во Боговиње, во периодот од 16 до 17 часот, била пронајдена марихуана и дробилка со остатоци од марихуана. По целосно документирање на случајот, против Ф.Р. ќе биде изготвен соодветен

Приведен осуденик за кражби од Гостивар

Приведен осуденик за кражби од Гостивар

На 07.11.2019 околу 14.00 часот на ул.„Браќа Ѓиновски“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово – Полициска станица Гостивар го привеле Е.А.(34) од Гостивар, осуден на затворска казна за сторени повеќе кражби на поширокото гостиварско подрачје.  Е.А. бил спроведен во Казнено-поправната установа „Тетово“ за издржување на затворската казна.

Крадец од Гостивар приведен заради издржување на затворска казна

Крадец од Гостивар приведен заради издржување на затворска казна

Разбојник од Гостивар осуден на затворска казна заради повеќе грабежи во гостиварскиот регион, во текот на вчерашниот ден е приведен и пренесен во казнено поправната установа во Тетово. Како што прецизираат од МВР: На 07.11.2019 околу 14.00 часот на ул.„Браќа Ѓиновски“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово – Полициска станица Гостивар го