притисни ентер »

Морето од невремето на островот Евија во Грција стана црвено
Морето од невремето на островот Евија во Грција стана црвено

Морето од невремето на островот Евија во Грција стана црвено

Од новото невреме во Грција, „Илиас“ една од најпогодените области е островот Евија, пренесува дописникот на еМагазин од Солун. Неколку села на северниот дел од островот се поплавени, имаше лизгање на земјиште, а материјалната штета е голема. На социјалните мрежи масовно се споделуваат фотографии на кои се гледа дека морето од невремето стана црвено

Грција повторно на удар на невреме: „Евија е како Венеција“

Грција повторно на удар на невреме: „Евија е како Венеција“

Обилни дождови го погодија вчера централниот дел на Грција и оштетија патишта, поплавија куќи и предизвикаа прекин во снабдувањето на електричната енергија на островот Евија. Војската и општинските екипи ги исчистиле патиштата во близина на градовите Лимни и Мантуди погодени од поплавата на северот на островот, каде пожарникарската служба примила десетици

Поплави во северниот дел на грчкиот остров Евија

Поплави во северниот дел на грчкиот остров Евија

Поплави во северниот дел на грчкиот остров Евија Во повеќе села во северниот дел на грчкиот остров Евија од рано утрово има сериозни проблеми поради невремето „Илиас“ што предизвика поплави како на домови, така и на улиците, јави дописничката на МИА од Атина. Според локалните медиуми, предизвикана е материјална штета, во одредени делови има и лизгање

Водата достигна еден метар, најкритично е на Евија

Водата достигна еден метар, најкритично е на Евија

Добивај вести на Viber Поплави денеска има во северниот дел на грчкиот остров Евија. Во повеќе села од рано утрово има сериозни проблеми поради невремето „Илиас“ што предизвика поплави како на домовите, така и на улиците, јави дописничката на МИА од Атина. П редизвикана е материјална штета, во одредени делови има и лизгање на земјиштето, а поради проблемите