притисни ентер »

Први апсења поради трагедијата на крвавата венчавка во Ирак
Први апсења поради трагедијата на крвавата венчавка во Ирак

Први апсења поради трагедијата на крвавата венчавка во Ирак

Директорот на Одделот за односи и информации во Министерството за внатрешни работи на Ирак, Саад Маан денеска изјави дека се уапсени девет лица кои биле вработени во салата за свадбени веселби, во кои загинале над 100 лица, а 150 лица се повредени во оганот . Маан рече дека ќе издаде налози за апсење за уште четворица вработени, објави Би-би-си. Тој

Во Ирак уапсени неколку лица поради пожарот на свадба

Во Ирак уапсени неколку лица поради пожарот на свадба

Околу 200 луѓе се повредени во пожарот што избувна синоќа во градот Ал Хамданија во северната ирачка провинција Ниневија, изјави гувернерот Наџим ал Џабури. Ирачкиот премиер Мохамед ал-Судани нареди тридневна жалост ширум земјата за жртвите во пожарот, соопшти неговата канцеларија за односи со медиуми. Ал-Џабури денеска прогласи еднонеделна жалост

Во Ирак уапсени неколку лица поради пожарот на свадба

Во Ирак уапсени неколку лица поради пожарот на свадба

Околу 200 луѓе се повредени во пожарот што избувна синоќа во градот Ал Хамданија во северната ирачка провинција Ниневија, изјави гувернерот Наџим ал Џабури. Ирачкиот премиер Мохамед ал-Судани нареди тридневна жалост ширум земјата за жртвите во пожарот, соопшти неговата канцеларија за односи со медиуми. Ал-Џабури денеска прогласи еднонеделна жалост

Загинати и повредени во пожар на свадбена церемонија во Ирак

Загинати и повредени во пожар на свадбена церемонија во Ирак

Голема трагедија на свадбена церемонија во Ирак. Огнометот – причина за црниот биланс од стотици загинати и повредени, покажува првичната истрага. Се стравува дека бројот на жртви ќе расте, многумина од повредените се со изгореници од прв степен. Огнот предизвикал и уривање на делови од салата, имало и ослободувањето токсични гасови при согорувањето

ДЕВЕТМИНА УАПСЕНИ ВО ВРСКА СО ПЕКОЛНАТА СВАДБА ВО ИРАК Во пожарот загинаа 114 луѓе, а околу 200 се повредени

ДЕВЕТМИНА УАПСЕНИ ВО ВРСКА СО ПЕКОЛНАТА СВАДБА ВО ИРАК Во пожарот загинаа 114 луѓе, а околу 200 се повредени

Ирак денеска прогласи тридневна жалост за жртвите од пожарот што избувна синоќа на свадбена веселба во градот Ал Хамданија на северот на земјата, во кој загинаа најмалку 114 лица, а околу 200 се повредени, пренесе ДПА. Ирачкото Министерство за внатрешни работи соопшти дека се уапсени девет работници во салата, а по четворица сопственици се издадени

Први апсења поради трагедијата на крвавата венчавка во Ирак

Први апсења поради трагедијата на крвавата венчавка во Ирак

Директорот на Одделот за односи и информации во Министерството за внатрешни работи на Ирак, Саад Маан денеска изјави дека се уапсени девет лица кои биле вработени во салата за свадбени веселби, во кои загинале над 100 лица, а 150 лица се повредени во оганот. Маан рече дека ќе издаде налози за апсење за уште четворица вработени, објави Би-би-си. Тој

Во Ирак уапсени неколку лица поради пожарот на свадба

Во Ирак уапсени неколку лица поради пожарот на свадба

Ирак денеска прогласи период на национална жалост за жртвите од пожарот на свадбена веселба, во кој загинаа најмалку 114 лица, пренесе ДПА. Околу 200 луѓе се повредени во пожарот што избувна синоќа во градот Ал Хамданија во северната ирачка провинција Ниневија, изјави гувернерот Наџим ал Џабури. Ирачкиот премиер Мохамед ал-Судани нареди тридневна жалост

Во Ирак уапсени неколку лица поради пожарот на свадба

Во Ирак уапсени неколку лица поради пожарот на свадба

Околу 200 луѓе се повредени во пожарот што избувна синоќа во градот Ал Хамданија во северната ирачка провинција Ниневија, изјави гувернерот Наџим ал Џабури. Ирачкиот премиер Мохамед ал-Судани нареди тридневна жалост ширум земјата за жртвите во пожарот, соопшти неговата канцеларија за односи со медиуми. Ал-Џабури денеска прогласи еднонеделна жалост

Уапсени неколку лица поради пожарот на свадба во Ирак

Уапсени неколку лица поради пожарот на свадба во Ирак

Уапсени неколку лица поради пожарот на свадба во Ирак Ирак денеска прогласи период на национална жалост за жртвите од пожарот на свадбена веселба, во кој загинаа најмалку 114 лица, пренесе ДПА. Околу 200 луѓе се повредени во пожарот што избувна синоќа во градот Ал Хамданија во северната ирачка провинција Ниневија, изјави гувернерот Наџим ал Џабури

Уапсени неколку лица поради пожарот на свадба во Ирак

Уапсени неколку лица поради пожарот на свадба во Ирак

Ирак денеска прогласи период на национална жалост за жртвите од пожарот на свадбена веселба, во кој загинаа најмалку 114 лица, пренесе ДПА. Околу 200 луѓе се повредени во пожарот што избувна синоќа во градот Ал Хамданија во северната ирачка провинција Ниневија, изјави гувернерот Наџим ал Џабури. Ирачкиот премиер Мохамед ал-Судани нареди тридневна жалост