притисни ентер »

И Лејди Гага била жртва на сексуално злоставување од раперот Р.Кели
И Лејди Гага била жртва на сексуално злоставување од раперот Р.Кели

И Лејди Гага била жртва на сексуално злоставување од раперот Р.Кели

Тоа го најави самата Лејди Гага , како реакција на документарниот филм за раперот ,,Да се преживее Р.Кели” , каде дури и неговата сопруга вели дека била жртва на ментално и физичко насилство. Tаа им изрази поддршка на жртвите зашто и самата била во таква позиција преку долга објава на Инстаграм. ,,И самата сум жртва на сексуално насилство , а песната

Лејди Гага се извини за дуетот со Ар Кели, побара да биде тргнат од продажба

Лејди Гага се извини за дуетот со Ар Кели, побара да биде тргнат од продажба

Изминатиов период за Лејди Гага беше исполнет со повеќе поводи за славење, најмногу заради нејзината прва главна улога во филм за „Ѕвездата е родена“ , како и темата „Shallow“ , за која веќе се закити со Златен глобус за најдобра оригинална песна , а се очекува да добие и номинација за Оскар. Сепак, пејачката и актерка се најде на мета на критиката

Лејди Гага бара бришење на дуетот со Ар Кели откако е обвинет за сексуално насилство

Лејди Гага бара бришење на дуетот со Ар Кели откако е обвинет за сексуално насилство

Лејди Гага ѝ се извини на јавноста поради соработката со аренби ѕвездата Ар Кели и побарала нивниот дует “Do What You Want” да се избрише од сите музички сервиси откако тој е обвинет за сексуално злоставување. Имено, во неодамнешниот документарец за сексуалното вознемирување на жени и девојчиња во изминатата деценија, на мета на критики се најде и

Лејди Гага се извини за работењето со ѕвездата Р.Кели, и вети дека ќе го отстрани нивниот дует

Лејди Гага се извини за работењето со ѕвездата Р.Кели, и вети дека ќе го отстрани нивниот дует

Лејди Гага се извини за работењето со ѕвездата Р & Б, Р Кели кој беше обвинет за сексуално и физичко малтретирање на жените, и вети дека ќе го отстрани нивниот дует , Do What U Want. По емитувањето на новиот документарен филм за Кели, кој детално ги наведува обвинувањата за сексуално и физичко малтретирање врз жените и малолетните девојки, кои траеја