притисни ентер »

Барса ја платиле откупната клаузула за Гризман
Барса ја платиле откупната клаузула за Гризман

Барса ја платиле откупната клаузула за Гризман

Трансферот на Антоан Гризман од Атлетико Мадрид во Барселона е пред комплетирање, откако каталонскиот клуб ја уплатил сумата од 120 милиони евра за да ја активира клаузулата за прекин на договорот на Французинот, тврди „Л’Екип“. Гризман веќе побара трансфер од „Ванда метрополитано“ ова лето, а и покрај „лошата крв“ која се појави со препукувања меѓу

Барса ја платиле откупната клаузула за Гризман

Барса ја платиле откупната клаузула за Гризман

Трансферот на Антоан Гризман од Атлетико Мадрид во Барселона е пред комплетирање, откако каталонскиот клуб ја уплатил сумата од 120 милиони евра за да ја активира клаузулата за прекин на договорот на Французинот, тврди „Л’Екип“. Гризман веќе побара трансфер од „Ванда метрополитано“ ова лето, а и покрај „лошата крв“ која се појави со препукувања меѓу

Познато кога Барса ќе ја плати клаузулата за Гризман

Познато кога Барса ќе ја плати клаузулата за Гризман

Барселона планира утре да ја активира клаузулата за откуп на правата врз францускиот напаѓач Антоан Гризман од Атлетико (Мадрид) за 120 милиони евра, соопштува „Мундо Депортиво“. Според каталонското издание, договорот ќе биде објавен кога Примера ќе потврди дека се во однос на трансакцијата е во ред. До седиштето на Лигата нема да оди претставник на

Крај на сагата, „Л’Екип“ пренесува: Активирана откупната клаузула на Гризман!

Крај на сагата, „Л’Екип“ пренесува: Активирана откупната клаузула на Гризман!

Сагата околу Антоан Гризман е завршена, пренесува еминентниот француски магазин. Она за што се шпекулираше со месеци и недели наскоро ќе добие официјална потврда: Гризман ќе биде нов фудбалер на Барселона. „Л’Екип“ пренесува дека Барселона денеска уплатила 120 милиони евра на сметката на Атлетико Мадрид колку што изнесува откупната клаузула за Гризман

Каталонците со две опции за Гризман

Каталонците со две опции за Гризман

Менаџментот на Барселона има две опции за привлекување на Антоан Гризман, објави „Мундо депортиво“. Секој од нив ги крие свои недостатоци, а одлуката исто така може да биде клучна за целокупната трансфер политика на тимот ова лето. Првата опција е Каталонците да се договорат со Атлетико за цената на Гризман, која е содржана во договорот – 120 милиони

Барселона утре ќе ја плати откупната клаузула на Гризман

Барселона утре ќе ја плати откупната клаузула на Гризман

Актуелниот шпански шампион Барселона е на добар пат да ја активира првата голема бомба во овој летен трансфер период, а тоа е ангажманот на Антоан Гризман. Долго време се пишува и говори за преселбата на Французинот на „Камп Ноу“, но како што сега стојат работите ќе и се стави крај на таа трансфер сага. Реномираниот „Мундо Депортиво“ пренесува дека

КОНЕЧНО: Барса ја активира клаузулата од договорот на Гризман!!!

КОНЕЧНО: Барса ја активира клаузулата од договорот на Гризман!!!

По толку исчекување, конечно, Барселона ќе ја активира клаузулата од договорот на францускиот напаѓач, Антоан Гризман. Според пишувањата на шпанскиот печат, тоа и официјално ќе се случи утре изутрина. Според најавата, преставник на Барселона утре треба да се појави во седиштето на Ла Лига и да ја активира клаузулата од договорот на Гризман за раскинување

КОНЕЧНО: Барса ја активира клаузулата од договорот на Гризман!!!

КОНЕЧНО: Барса ја активира клаузулата од договорот на Гризман!!!

По толку исчекување, конечно, Барселона ќе ја активира клаузулата од договорот на францускиот напаѓач, Антоан Гризман. Според пишувањата на шпанскиот печат, тоа и официјално ќе се случи утре изутрина. Според најавата, преставник на Барселона утре треба да се појави во седиштето на Ла Лига и да ја активира клаузулата од договорот на Гризман за раскинување

Гризман во Барса доаѓа како супер засилување, а ќе има дочек на – празен стадион!?

Гризман во Барса доаѓа како супер засилување, а ќе има дочек на – празен стадион!?

Француската суперѕвезда Ентоан Гризман треба да дојде во Барселона за 120 милиони евра вреден трансфер од Атлетико Мадрид, но веќе сигурното екстра засилување на Каталонците во моментов е замрзнато, поради проблем Каталонците да извадат банкарска гаранција поради неликвидност. Додека се очекува официјалниот трансфер и нова трансфер-бомба летово во

Барса оди на сигурно: Гризман нема да истрча на теренот на „Ноу Камп“

Барса оди на сигурно: Гризман нема да истрча на теренот на „Ноу Камп“

Антоан Гризман во наредните денови би требало официјлано да стане нов член на Барселона. Каталонскиот гигант наскоро (веројатно во текот на наредната недела) ќе ја плати клазулата која ја бара Атлетико во износ од 120 милиони евра и така Гризман ќе стане играч на Барселона. Меѓутоа навивачите на Барселона и не го сакаат премногу Французинот. Тоа стана