притисни ентер »

Четири бундеслигаши решија на чуден начин ги спасат своите ривали!
Четири бундеслигаши решија на чуден начин ги спасат своите ривали!

Четири бундеслигаши решија на чуден начин ги спасат своите ривали!

Во време кога епидемијата на коронавирус прави сериозни проблеми, неколку фудбалски гиганти во Германија решија да донираат парични средства за останатите клубови во првата и втората лига. Имено, Баерн Минхен, Борусија Дортмунд, Лајпциг и Баер Леверкузен донираа 20 милиони евра како поддршка за тимовите, а заедно со парите од Федерација, како ТВ-права,

Фудбалерите на Унион Берлин се откажаа од платите само за да го спасат клубот

Фудбалерите на Унион Берлин се откажаа од платите само за да го спасат клубот

Фудбалерите на германскиот бундеслигаш Унион Берлин нема да добијат никаква месечна заработка во наредниот период само за да го спасат клубот од банкрот. Во информацијата пренесена од Ројтерс не е наведено колку долго ќе трае таквата одлука. Фудбалерите на Унион Берлин се откажале од платите за да го спасат клубот од финансиско уништување за време

Фудбалерите на Унион Берлин се откажаа од платите само за да го спасат клубот

Фудбалерите на Унион Берлин се откажаа од платите само за да го спасат клубот

Фудбалерите на германскиот бундеслигаш Унион Берлин нема да добијат никаква месечна заработка во наредниот период само за да го спасат клубот од банкрот. Во информацијата пренесена од Ројтерс не е наведено колку долго ќе трае таквата одлука. Фудбалерите на Унион Берлин се откажале од платите за да го спасат клубот од финансиско уништување за време

Четирите најбогати клубови од Бундеслигата донираат за спас на останатите

Четирите најбогати клубови од Бундеслигата донираат за спас на останатите

Голем гест на солидарност во германската Бундеслига од четирите најбогати клубови, тие ќе им помогнат на останатите да ја надминат кризата. Голем гест на солидарност во германската Бундеслига од четирите најбогати клубови, тие ќе им помогнат на останатите да ја надминат кризата. Баерн Минхен, Борусија Дортмунд, Лајпциг и Баер Леверкузен донираат повеќе

Четири германски клуба со неверојатен гест ја спасуваат цела Бундеслига

Четири германски клуба со неверојатен гест ја спасуваат цела Бундеслига

Баерн Минхен, Борусија Дортмунд, Баер Леверкузе и Лајпциг со неверојатен гест ги спасуваат помалите клубови во Бундеслигата. Овие четири клуба основаа фонд во кој заеднички уплатија 20 милиони евра со што помалите клубови треба да се спасат од финансиски губитоци. Моќната четворка се откажа од дел од парите од ТВ права и плус подарија уште неколку

Четири германски клубови донираат за спас на останатите во Бундеслигата

Четири германски клубови донираат за спас на останатите во Бундеслигата

Голем гест на солидарност во германската Бундеслига од четирите најбогати клубови, тие ќе им помогнат на останатите да ја надминат кризата. Баерн Минхен, Борусија Дортмунд, Лајпциг и Баер Леверкузен донираат повеќе од 20 милиони евра за помош на нивните ривали од Бундеслигата, а од сумата ќе има и за екипите од втората лига во Германија. Покрај здравствениот

Бундес-лигашка солидарност: Баерн, Борусија, Лајпциг и Леверкузен ќе им помогнат на најкритичните

Бундес-лигашка солидарност: Баерн, Борусија, Лајпциг и Леверкузен ќе им помогнат на најкритичните

Четири клубови од Бундес-лигата одлучија финансиски да им помогнат на оние се најдоа во криза поради коронавирус. Баерн, Борусија Дортмунд, Лајпциг и Леверкузен заедно ќе соберат 20 милиони евра кои ќе бидат поделени на оние кои најмногу имаат потреба од тоа. „Со уште три германски клубови, сакаме да покренеме кампања за солидарност за сите останати

Бундес-лигашка солидарност: Баерн, Борусија, Лајпциг и Леверкузен ќе им помогнат на најкритичните

Бундес-лигашка солидарност: Баерн, Борусија, Лајпциг и Леверкузен ќе им помогнат на најкритичните

Четири клубови од Бундес-лигата одлучија финансиски да им помогнат на оние се најдоа во криза поради коронавирус. Баерн, Борусија Дортмунд, Лајпциг и Леверкузен заедно ќе соберат 20 милиони евра кои ќе бидат поделени на оние кои најмногу имаат потреба од тоа. „Со уште три германски клубови, сакаме да покренеме кампања за солидарност за сите останати

Фудбалерите на Унион Берлин се откажаа од платите само за да го спасат клубот

Фудбалерите на Унион Берлин се откажаа од платите само за да го спасат клубот

Фудбалерите на германскиот бундеслигаш Унион Берлин нема да добијат никаква месечна заработка во наредниот период само за да го спасат клубот од банкрот. Во информацијата пренесена од Ројтерс не е наведено колку долго ќе трае таквата одлука. Фудбалерите на Унион Берлин се откажале од платите за да го спасат клубот од финансиско уништување за време