притисни ентер »

Го даваат Ловрен гратис за да го земат Кулибали на „Енфилд“
Го даваат Ловрен гратис за да го земат Кулибали на „Енфилд“

Го даваат Ловрен гратис за да го земат Кулибали на „Енфилд“

Новиот англиски шампион – Ливерпул одлучи да ја зголеми понудата за стоперот на калчолигашот Наполи, Калуду Кулибали. „Црвените“ покрај 60-те милиони евра го нудат гратис и хрватскиот фудбалски интернационалец, Дејан Ловрен, пренесуваат италијанските медиуми. Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп инсистира да го доведе Сенегалецот во своите редови, а

Го даваат Ловрен гратис за да го земат Кулибали на „Енфилд“

Го даваат Ловрен гратис за да го земат Кулибали на „Енфилд“

Новиот англиски шампион – Ливерпул одлучи да ја зголеми понудата за стоперот на калчолигашот Наполи, Калуду Кулибали. „Црвените“ покрај 60-те милиони евра го нудат гратис и хрватскиот фудбалски интернационалец, Дејан Ловрен, пренесуваат италијанските медиуми. Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп инсистира да го доведе Сенегалецот во своите редови, а

Ливерпул е подготвен за размена Ловерн – Кулибали со доплата

Ливерпул е подготвен за размена Ловерн – Кулибали со доплата

Дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали може да замине во Ливерпул, пренесува „Тутоспорт“. Според изворот, англискиот клуб ја води борбата за 28-годишниот Сенегалец. „Мерсисајдерите“ се подготвени дополнително да му понудат подобри услови на дефанзивецот на Наполи, Дејан Ловрен. Оваа сезона Ловрен има одиграно 14 натпревари на сите турнири во кои постигна

Ливерпул е подготвен за размена Ловерн – Кулибали

Ливерпул е подготвен за размена Ловерн – Кулибали

Дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали може да замине во Ливерпул, пренесува „Тутоспорт“. Според изворот, англискиот клуб ја води борбата за 28-годишниот Сенегалец. „Мерсисајдерите“ се подготвени дополнително да му понудат подобри услови на дефанзивецот на Наполи, Дејан Ловрен. Оваа сезона Ловрен има одиграно 14 натпревари на сите турнири во кои постигна

Ливерпул е подготвен за размена Ловрен – Кулибали со доплата

Ливерпул е подготвен за размена Ловрен – Кулибали со доплата

Дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали може да замине во Ливерпул, пренесува „Тутоспорт”. Според изворот, англискиот клуб ја води борбата за 28-годишниот Сенегалец. „Мерсисајдерите” се подготвени дополнително да му понудат подобри услови на дефанзивецот на Наполи, Дејан Ловрен. Оваа сезона Ловрен има одиграно 14 натпревари на сите турнири во кои постигна

Ловрен + 60 милиони евра = Кулибали

Ловрен + 60 милиони евра = Кулибали

Ливерпул ќе му конкурира на Сити за потписот на 29-годишниот стопер на Наполи Ливерпул се надоврза на претходните шпекулации и тргна по потписот на Калиду Кулибали, дефанзивецот на Наполи. Новиот англиски првак ќе му конкурира на стариот за услугите на сенегалскиот стопер, во Неапол наводно е испратена понуда од 60 милиони евра плус Дејан Ловрен во

Ливерпул е подготвен за размена Ловерн – Кулибали со доплата

Ливерпул е подготвен за размена Ловерн – Кулибали со доплата

Дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали може да замине во Ливерпул, пренесува „Тутоспорт”. Според изворот, англискиот клуб ја води борбата за 28-годишниот Сенегалец. „Мерсисајдерите” се подготвени дополнително да му понудат подобри услови на дефанзивецот на Наполи, Дејан Ловрен. Оваа сезона Ловрен има одиграно 14 натпревари на сите турнири во кои постигна

Ливерпул е подготвен за размена Ловерн – Кулибали со доплата

Ливерпул е подготвен за размена Ловерн – Кулибали со доплата

Ливерпул, 29 јуни 2020 (МИА) – Дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали може да замине во Ливерпул, пренесува „Тутоспорт“. Според изворот, англискиот клуб ја води борбата за 28-годишниот Сенегалец. „Мерсисајдерите“ се подготвени дополнително да му понудат подобри услови на дефанзивецот на Наполи, Дејан Ловрен. Оваа сезона Ловрен има одиграно 14 натпревари