притисни ентер »

Среќен роденден Ивица!
Среќен роденден Ивица!

Среќен роденден Ивица!

Ракометарот кој беше најдобар стрелец после регуларниот дел од сезоната во Супер машката лига, Ивица Илиев денеска слави роденден. Играчот кој настапува во дресот на Радовиш денеска полни 31 година. Роденден има и Швеѓанката Емилија Ериксон. Таа игра за тимот на Савехоф, а денеска ќе го прослави својот 19. роденден. Својот 37 роденден, пак, денеска

Среќен роденден Кире!

Среќен роденден Кире!

Еден од ракометарите кои оставија голем белег во историјата на тимот на Пелистер, Кире Поповски денеска слави роденден. Играчот кој беше дел од многу успеси на оваа екипа сега е тренер. Кире Поповски денеска полни 45 години. Покрај Поповски роденден денеска има и Швеѓанецот Кристијан Космо, кој ги брани боите на тимот на Кристијанштад. Тој денеска