притисни ентер »

Вулканот Килауеа создал нова плажа која сега е најголемата атракција на Хаваи
Вулканот Килауеа создал нова плажа која сега е најголемата атракција на Хаваи

Вулканот Килауеа создал нова плажа која сега е најголемата атракција на Хаваи

Ерупцијата на вулканот Килауеа на Хаваи во мај минатата година имаше разорувачки ефекти врз овој остров, каде беа уништени многу домови, но значително се намали и туризмот. Сепак, нешто интересно се случило по ерупцијата, а тоа е настанувањето на новата плажа од црн песок која се наоѓа во паркот Похоики. View this post on Instagram A post shared by

#ИнстаСреќа: 5 згодни машки модели кои треба да ги заследите на Инстаграм!

#ИнстаСреќа: 5 згодни машки модели кои треба да ги заследите на Инстаграм!

Ќе се сложите дека никогаш не е доста од згодни машки модели! Затоа денес ви го разубавуваме денот и ви помагаме да го збогатите вашиот Instagram feed со згодни и инспиративни мажи кои апсолутно заслужуваат да ги заследите. 1. Pietro Boselli Години : 29 Број на следачи: 2.6 м Доаѓа од : Италија View this post on Instagram A post shared by Pietro Boselli

5 модни Instagram профили кои морате да ги следите во 2019.

5 модни Instagram профили кои морате да ги следите во 2019.

Одлични профили кои заслужуваат внимание! Без разлика дали сакаме или не сакаме да признаеме, Instagram стана една од најбараните социјални платформи и место на кое  што голем број луѓе поминуваат извесно време. Иако има и некои негативности, одличен е за пронаоѓање инспирација и уживање во фантастични фотографии. Модата и Instagram совршено функционираат

Славица Чуктераш го покажа згодното тело во новиот спот

Славица Чуктераш го покажа згодното тело во новиот спот

Славица Чуктераш немаме прилика често да ја видиме во провокативни изданија. По долгата музичка пауза таа повторно се врати на музичката сцена со три нови песни. А судејќи по фотографиите на социјалните мрежи пејачката никогаш не изгледала попровокативно. Славица на својот „Инстаграм“ објави фотографии во син фустан и го покажа нејзиното згодно тело

Уличен уметник од Чикаго ги претвора дупките во мозаици

Уличен уметник од Чикаго ги претвора дупките во мозаици

Последниве неколку години 52-годишниот Џим Бакор претвора улични дупки во уметност преку живописни мозаици на кои се претставени најразлични нешта – од пилиња до портрет на Арета Френклин. Бакор инспирацијата ја добил по посета на Италија во 90-тите години, а првиот дизајн на дупка го направил во 2013 година пред неговиот дом во Чикаго. „Дупките на

Славица Чуктераш го покажа згодното тело во минијатурно фустанче

Славица Чуктераш го покажа згодното тело во минијатурно фустанче

Славица Чуктераш немаме прилика често да ја видиме во провокативни изданија. По долгата музичка пауза таа повторно се врати на музичката сцена со три нови песни. А судејќи по фотографиите на социјалните мрежи пејачката никогаш не изгледала попровокативно. Имено, Славица на својот „Инстаграм“ објави фотографија во син фустан и го покажа нејзиното згодно