притисни ентер »

Лука Циндриќ со големо благодарам за Вардар, Комити, Скопје, Македонија
Лука Циндриќ со големо благодарам за Вардар, Комити, Скопје, Македонија

Лука Циндриќ со големо благодарам за Вардар, Комити, Скопје, Македонија

Хрватскиот ракометар репрезентативец Лука Циндриќ минатиот викенд повторно се врати во Скопје, овојпат во дресот на неговиот сегашен клуб полски Киелце. При претставувањето на гостинските ракометари, преполниот „Јане Сандански“ со овации го пречека миленикот кој 3 сезони успешно ги бранеше боите на скопски Вардар. На Инстаграм Циндриќ постираше фотографија

Лука Циндриќ со големо благодарам за Вардар, Комити, Скопје, Македонија

Лука Циндриќ со големо благодарам за Вардар, Комити, Скопје, Македонија

epa07202004 Luka Cindric (L) of Viva Kielce in action against Gleb Kalarash (R) of HC Vardar during the EHF Champios League handball match between Vardar Skopje and Vive Kielce in Skopje, The Former Yugoslav Republic of Macedonia, 01 December 2018. EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI epa07202004 Luka Cindric (L) of Viva Kielce in action against Gleb Kalarash

Лука Циндриќ со големо благодарам за Вардар, Комити, Скопје, Македонија

Лука Циндриќ со големо благодарам за Вардар, Комити, Скопје, Македонија

Хрватскиот ракометар репрезентативец Лука Циндриќ минатиот викенд повторно се врати во Скопје, овојпат во дресот на неговиот сегашен клуб полски Киелце. При претставувањето на гостинските ракометари, преполниот „Јане Сандански“ со овации го пречека миленикот кој 3 сезони успешно ги бранеше боите на скопски Вардар. На Инстаграм Циндриќ постираше фотографија

Лука Циндриќ со големо благодарам за Вардар, Комити, Скопје, Македонија

Лука Циндриќ со големо благодарам за Вардар, Комити, Скопје, Македонија

epa07202004 Luka Cindric (L) of Viva Kielce in action against Gleb Kalarash (R) of HC Vardar during the EHF Champios League handball match between Vardar Skopje and Vive Kielce in Skopje, The Former Yugoslav Republic of Macedonia, 01 December 2018. EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI Хрватскиот ракометар репрезентативец Лука Циндриќ минатиот викенд повторно се

Циндриќ: Вардар, Комити, Скопје, Македонија ви благодарам на сите!

Циндриќ: Вардар, Комити, Скопје, Македонија ви благодарам на сите!

Лука Циндриќ преку социјалните мрежи уште еднаш се заблагодари на Вардар и неговите навивачи за времето поминато во Скопје. Лука Циндриќ остави голема трага во Вардар, особено во фајнл-фор турнирот во Келн кога црвено-црните го кренаа најголемиот пехар. Тогаш Хрватот беше еден од клучните играчи. Циндриќ изминатиот викенд се врати во Скопје каде со

Циндриќ со порака до „Комити“, Вардар, Скопје, Македонија...

Циндриќ со порака до „Комити“, Вардар, Скопје, Македонија...

Лука Циндриќ со овации беше поздравен од фановите на Вардар во првото негово гостување како играч на Келце. Хрватскиот интернационалец пет дена по дуелот во Скопје на својот „Инстаграм“ профил сподели фотографија со дресот, кој македонскиот првак му го подари во знак на благодараност и испрати порака. View this post on Instagram Vardar, Komiti, Skopje,

Лука Циндриќ се заблагодари на „Комитите“ и цела Македонија

Лука Циндриќ се заблагодари на „Комитите“ и цела Македонија

Минатиот викенд Лука Циндриќ со својот нов клуб се врати во Скопје и вардаровите навивачи го пречекаа со бурен аплауз. „Комитите“ никогаш нема да го заборават Циндриќ кој беше еден од најважните играчи на Вардар во генерацијата која стигна до европската титула. Токму тој го постигна клучниот гол за пласман во финалето против Барселона. Најдобри коефициенти

Циндриќ им се заблагодари на Вардар и на Комити за дочекот во Скопје

Циндриќ им се заблагодари на Вардар и на Комити за дочекот во Скопје

Хрватската рамонетна ѕвезда Лука Циндриќ пред шест дена се врати во Скопје, сега како член на полски Кјелце и беше дочекан со бурен аплауз и со овации од навивачите на Вардар во спортскиот центар „Јане Сандански“. Циндриќ беше дел од златната генерација на Вардар, која лани во мај ја освои европската титула, а беше стрелец на клучниот гол за пласман

Циндриќ не остана рамнодушен: Им се заблагодари на Вардар и „Комити“ за пречекот во Скопје

Циндриќ не остана рамнодушен: Им се заблагодари на Вардар и „Комити“ за пречекот во Скопје

Хрватскиот репрезентативец Лука Циндриќ, кој помина три сезони во Вардар и стигна до титулата во Лигата на шампионите, минатиот викенд со новиот тим Келце, гостуваше во Скопје во натпревар од 10 коло во елитното натпреварување. Тој при преттавувањето доби силни овации од навивачите на Вардар, на кои очигледно не можеше да остане рамнодушен, па на социјалните