притисни ентер »

Обложувалниците најголеми шанси даваат Ѓоковиќ да го освои Австралија опен!
Обложувалниците најголеми шанси даваат Ѓоковиќ да го освои Австралија опен!

Обложувалниците најголеми шанси даваат Ѓоковиќ да го освои Австралија опен!

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ е прв фаворит за освојување на првиот годинешен грен слем тениски турнир – Австралија опен во Мелбурн, тврдат обложувалниците. Квотата дека Ѓоковиќ ќе го подигне победничкиот пехар е 2.20. Следен кој има најмал коефициент е Русинот Данил Медведев, 6.00. Трет фаворит за титулата е Австриецот Доминик Тим со коефициент

Обложувалниците најголеми шанси даваат Ѓоковиќ да го освои Австралија опен!

Обложувалниците најголеми шанси даваат Ѓоковиќ да го освои Австралија опен!

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ е прв фаворит за освојување на првиот годинешен грен слем тениски турнир – Австралија опен во Мелбурн, тврдат обложувалниците. Квотата дека Ѓоковиќ ќе го подигне победничкиот пехар е 2.20. Следен кој има најмал коефициент е Русинот Данил Медведев, 6.00. Трет фаворит за титулата е Австриецот Доминик Тим со коефициент

ВАКА ЌЕ ИЗГЛЕДА КАРАНТИНОТ ЗА ТЕНИСЕРИТЕ НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН: Ќе бидат заклучени по 19. часови дневно! Секоја грешка скапо ќе ги чини!

ВАКА ЌЕ ИЗГЛЕДА КАРАНТИНОТ ЗА ТЕНИСЕРИТЕ НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН: Ќе бидат заклучени по 19. часови дневно! Секоја грешка скапо ќе ги чини!

Ригорозните мерки за сузбивање на епидемијата на вирусот Ковид-19 властите во Австралија не ги ублажија, дури ниту кон најдобрите тенисери во светот, кои ќе се натпреваруваат на првиот грен слем во сезоната од 8. февруари. Секој од играчите ќе мора да помине низ двонеделен карантин, кој на многу начини повеќе личи на затвор. Посебен проблем се појавил

Заради еден прекршок тенисерите може да бидат избркани од АО

Заради еден прекршок тенисерите може да бидат избркани од АО

Организаторите на првиот грен слем турнир Австралија опен, најавија драконски казни во случај на непочитување на правилата на карантин во Мелбурн. Учесниците на турнирот во Мелбурн ќе стигнат на 15. јануари со посебно организирани чартер летови. Потоа е потребно две недели да поминат во карантин. На нив ќе им биде дозволено по пет часа дневно да тренираат,

Драконски казни на АО – Од дисквалификација, па се до апсење

Драконски казни на АО – Од дисквалификација, па се до апсење

Организаторите на Австралија опен најавија драконски казни во случај на непочитување на правилата на карантин во Мелбурн. Учесниците на првиот грен-слем во сезоната во Мелбурн ќе стигнат на 15. јануари со посебно организирани чартер летови. Потоа е потребно две недели да поминат во карантин. На нив ќе им биде дозволено по пет часа дневно да тренираат,

Тешки казни и правила за Австралија Oпен: Апсењето тенисери е опција

Тешки казни и правила за Австралија Oпен: Апсењето тенисери е опција

Организаторите на Австралија Опен најавија драконски казни за сите учесници кои не ги почитуваат мерките и правилата за карантин во Мелбурн пред почетокот на првиот Грен слем турнир во тениската година. Сите учесници на првиот Грен слем годинава мора да пристигнат во Австралија најдоцна до 15 јануари со специјално организирани чартер летови, а потоа

Ѓоковиќ како „персона нон грата“ во Мелбурн – за малку и Австралија Опен ќе го откажеа поради него

Ѓоковиќ како „персона нон грата“ во Мелбурн – за малку и Австралија Опен ќе го откажеа поради него

Мелбурн очекува околу 1300 луѓе во текот на викендот, кога најголемиот дел тенисери и тенисерки кои планираат да учествуваат на првиот Гренд слем годинава, ќе го почна задолжителниот двонеделен карантин. Австралискиот портал Тајмс наведува дека не било лесно да се наговори владата да дозволи одржување на турнирот, а проблемот бил во Новак Ѓоковиќ,

Тенисерите кои нема да го почитуваат карантинот, ќе бидат уапсени и депортирани

Тенисерите кои нема да го почитуваат карантинот, ќе бидат уапсени и депортирани

Претседателот на Австралија опен, Крег Тајли, ги предупреди сите тенисери и тенисерки кои планираат да дојдат на првиот гренд слем во 2021 година, да ги почитуваат правилата за карантин поради КОВИД-19, бидејќи во спротивност ги чека апсење и депортирање од земјата. Ѕвездите мораат да останат во своите хотелски соби, и да излегуваат само на тренинзи,

Тенисерите кои нема да го почитуваат карантинот, ќе бидат уапсени и депортирани

Тенисерите кои нема да го почитуваат карантинот, ќе бидат уапсени и депортирани

Претседателот на Австралија опен, Крег Тајли, ги предупреди сите тенисери и тенисерки кои планираат да дојдат на првиот гренд слем во 2021 година, да ги почитуваат правилата за карантин поради КОВИД-19, бидејќи во спротивност ги чека апсење и депортирање од земјата. Ѕвездите мораат да останат во своите хотелски соби, и да излегуваат само на тренинзи,

Тенисерите кои нема да го почитуваат карантинот, ќе бидат уапсени и депортирани

Тенисерите кои нема да го почитуваат карантинот, ќе бидат уапсени и депортирани

Претседателот на Австралија опен, Крег Тајли, ги предупреди сите тенисери и тенисерки кои планираат да дојдат на првиот гренд слем во 2021 година, да ги почитуваат правилата за карантин поради КОВИД-19, бидејќи во спротивност ги чека апсење и депортирање од земјата. Ѕвездите мораат да останат во своите хотелски соби, и да излегуваат само на тренинзи,