притисни ентер »

SEAT се подготвува да ги претстави освежените Ibiza и Arona
SEAT се подготвува да ги претстави освежените Ibiza и Arona

SEAT се подготвува да ги претстави освежените Ibiza и Arona

Шпанскиот бренд се подготвува да ги освежи Ibiza и Arona – најавува еволуција на екстериерот и револуција во ентериерот! Ibiza е супер-важен модел за SEAT – низ историјата на моделот, продадени се преку 6 милиони примероци. Од друга страна, Arona се покажа како успешна приказна, и минатата година беше вториот најпродаван модел на SEAT. Токму затоа,

Што ни подготви SEAT? На 15 април ќе покаже еволуција во внатрешноста, револуција во надворешноста

Што ни подготви SEAT? На 15 април ќе покаже еволуција во внатрешноста, револуција во надворешноста

На 15 април со почеток од 22 часот по централно европско време, SEAT ќе ја одржи премиерата на подновените модели Ibiza и Arona. Во пресрет на премиерата, шпанскиот произвдител објави тизер фотографија и подновените модели ги најави со еволуција во внатрешноста и револуција во надворешноста. “SEAT Ibiza е круцијалниот модел за успехот на брендот со

Освежените Ibiza и Arona се подготвуваат за својата премиера

Освежените Ibiza и Arona се подготвуваат за својата премиера

Seat ги објави првите тизери за рестилизираните Ibiza и Arona модели од својата постава, чија премиера ќе се одржи наскоро Во пресрет на премиерата која треба да се одржи на 15 април, Seat ги објави првите тизери од освежените Ibiza и Arona. Двата модели ќе добијат нов преден дел со кој ќе се приближат до поновите автомобили на шпанскиот бренд како

Сеат ги најави новите Арона и Ибица

Сеат ги најави новите Арона и Ибица

Ибица и Арона се многу важни за Seat. На Ибица, со продадени шест милиони примероци од нејзината премиера во 1984 година, не и треба посебен вовед, исто како за Арона, која ја зазеде позицијата на втор најдобар Seat од нејзиното лансирање во 2017 година. Шпанската марка сега најавува значително реновирани модели. Светската премиера е закажана за 15

Seat со виде ги најави новата Arona и Ibiza

Seat со виде ги најави новата Arona и Ibiza

SEAT подготвува две значајни новини за претстојната премиера…. Ibiza и Arona се многу важни модели за Seat. Ibiza со продадени шест милиони примероци од нејзиното лансирање во 1984 година не треба посебно да се претставуба особено, исто како Arona, која ја зазеде позицијата на втор најпродаван SEAT од нејзиното лансирање во 2017 година. Шпанската марка

Наскоро пристигнуваат рестилизираните Ibiza и Arona

Наскоро пристигнуваат рестилизираните Ibiza и Arona

Seat денеска најави дека на 15-ти април ќе ги претстави рестилизираните верзии на моделите Ibiza и Arona, а шпанската компанија објави и кратко тизер видео. Како што велат од Seat, популарните Ibiza и Arona ја менуваат својата надворешна слика и доживуваат револуција во внатрешноста. „ Ibiza е еден од темелите на успехот на брендот со речиси шест милиони

Seat ги најави новите Arona и Ibiza / ВИДЕО

Seat ги најави новите Arona и Ibiza / ВИДЕО

Моделите Ibiza и Arona се многу важни за Seat. За Ibiza со продадени шест милиони примероци од лансирањето во 1984 година премногу зборови и не се потребни, исто како и за Arona, која ја зазеде позицијата на втор најпродаван Seat од нејзиното лансирање во 2017 година. Шпанската марка сега најавува значително ажурирани модели. Светската премиера е закажана