притисни ентер »

Не ја носете оваа храна: Eве што може да ви одземат грчките цариници на граница
Не ја носете оваа храна: Eве што може да ви одземат грчките цариници на граница

Не ја носете оваа храна: Eве што може да ви одземат грчките цариници на граница

Во Грција е забранет увозот на месо, млеко и млечни производи. Тоа значи дека во Грција не можете да однесете на море виршли, шницли, шунка, сирење, млеко, јогурт, павлака… Исто така, не е дозволено да се земаат варени и пржени јадења и расиплива храна. Граничниот службеник има право да ви ја одземе оваа храна и да ја фрли, предупредува веб-страницата