притисни ентер »

Фото галерија – МЗТ загуби од Игокеа

Фото галерија – МЗТ загуби од Игокеа

Кошаркарите на МЗТ не успеаја да го добијат еден од најзначајните натпревари во сезоната. Во „Јан Сандански“, МЗТ доживеа пораз од Игокеа 78:84, во 22. коло од АБА лигата. МЗТ сега има скор четири победи и 18 порази и е во невозможна ситуација да избори опстанок во лигата. Фото/ Игор Паневски

Црни облаци надвиснале над Аеродром

Црни облаци надвиснале над Аеродром

Македонскиот шампион МЗТ Скопје доживеа пораз од Игокеа на домашен терен и ги сведе на минимум шансите за опстанок во АБА лигата. Претставникот на БиХ славеше во „Јане Сандански“ со 84-78 и го остави МЗТ на дното на табелата, во надеж дека утре Мега ќе го победи Борац и ќе остане во игра барем за баражот за опстанок. Воедно, нашиот тим ја прекина серијата

Фото галерија – МЗТ загуби од Игокеа

Фото галерија – МЗТ загуби од Игокеа

Кошаркарите на МЗТ не успеаја да го добијат еден од најзначајните натпревари во сезоната. Во „Јан Сандански“, МЗТ доживеа пораз од Игокеа 78:84, во 22. коло од АБА лигата. Добивај вести на вибер МЗТ сега има скор четири победи и 18 порази и е во невозможна ситуација да избори опстанок во лигата. Фото/ Игор Паневски

АБА лига: МЗТ Скопје

АБА лига: МЗТ Скопје

Незгоден пораз на МЗТ Скопје од Игокеа на домашен терен од 84-78 со што битката за опстанок на металците во регионалната АБА лига се сведува на теорија. Македонскиот првак играше солидно и имаше минимална предност се до последната четвртина кога дозволи гостите да направат предност од  недостижни 11 поени предност. Сепак и во таква состојба МЗТ не

Нов пораз: МЗТ оди кон АБА 2

Нов пораз: МЗТ оди кон АБА 2

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром драстично ги намалија шансите за опстанок во АБА лигата, откако вечерва во рамки на 22 коло загубија на домашен терен од Игокеа со 78-84. Македонскиот кошаркарски првак беше пред императив од победа, но не го издржа притисокот во дуелот со еден од директните конкуренти за опстанок и го претрпе 18 пораз сезонава во

МЗТ не успеа против Игокеа, опстанокот во АБА лигата е (не)возможна мисија

МЗТ не успеа против Игокеа, опстанокот во АБА лигата е (не)возможна мисија

Кошаркарите на МЗТ се поразени од Игокеа со 78:84, во 22. коло од АБА лигата. МЗТ сега има скор четири победи и 18 порази и е во невозможна ситуација да избори опстанок во лигата. Добивај вести на вибер Очекувано, голема борба донесе дуелот на двата тима. Првото полувреме беше рамноправно, првата четвртина ја доби Игокеа со 27:24, а МЗТ на полувремето

МЗТ не успеа против Игокеа, опстанокот во АБА лигата е (не)возможна мисија

МЗТ не успеа против Игокеа, опстанокот во АБА лигата е (не)возможна мисија

Кошаркарите на МЗТ се поразени од Игокеа со 78:84, во 22. коло од АБА лигата. МЗТ сега има скор четири победи и 18 порази и е во невозможна ситуација да избори опстанок во лигата. Очекувано, голема борба донесе дуелот на двата тима. Првото полувреме беше рамноправно, првата четвртина ја доби Игокеа со 27:24, а МЗТ на полувремето водеше со 42:41. Во

Николиќ: Покажавме неспособност, не успеавме да победиме поради почетнички грешки

Николиќ: Покажавме неспособност, не успеавме да победиме поради почетнички грешки

МЗТ Скопје претрпе пораз на домашен терен во најлош момент, губејќи од Игокеа во СЦ „Јане Сандански“ и сериозно намалувајќи си ги шансите во борбата за опстанок. Драган Николиќ вината за овој резултат ја насочи кон кошаркарите и грешките направени во клучните моменти од натпреварот. „Честитки за Игокеа, гостите ја посакуваа победата и најдоа начин