притисни ентер »

„Луѓето сешто зборуваат, Федерер е скромна и отворена личност“
„Луѓето сешто зборуваат, Федерер е скромна и отворена личност“

„Луѓето сешто зборуваат, Федерер е скромна и отворена личност“

Полскиот тенисер Хуберт Хуркач говореше за швајцарскиот ас, Роџер Федерер. Хуркач е еден од најталентираните млади тенисери во светот, а во моментов се наоѓа на 29. место на АТП листата. „Се зборува дека поголемиот дел професионални тенисери се фасцинирани од Роџер Федерер. Швајцарецот не крие ништо. Уште на првиот турнир на кој учествував имав шанса