притисни ентер »

На Чедомир Јовановиќ му е откриен тумор на ‘рбетниот мозок, пишуваат српските медиуми
На Чедомир Јовановиќ му е откриен тумор на ‘рбетниот мозок, пишуваат српските медиуми

На Чедомир Јовановиќ му е откриен тумор на ‘рбетниот мозок, пишуваат српските медиуми

Во текот на денешниот ден пристигнуваат спротивставени информации за здравствената состојба на лидерот на српската ЛДП, Чедомир Јовановиќ. Јовановиќ веќе шест дена е во болницата „Драгиша Мисовиќ“, каде се пријавил поради силна болка во градите и стомакот. Како што беше кажано претходно денес, Јовановиќ имал болка предизвикана од плеуритис – воспаление

Стигнуваат нови информации: Чедомир Јовановиќ има тумор?

Стигнуваат нови информации: Чедомир Јовановиќ има тумор?

Во текот на денешниот ден пристигнуваат спротивставени информации за здравствената состојба на лидерот на српската ЛДП, Чедомир Јовановиќ. Јовановиќ веќе шест дена е во болницата „Драгиша Мисовиќ“, каде се пријавил поради силна болка во градите и стомакот. Како што беше кажано претходно денес, Јовановиќ имал болка предизвикана од плеуритис – воспаление

Испитувањата открија од што боледува Чедомир Јовановиќ

Испитувањата открија од што боледува Чедомир Јовановиќ

Лекарите во Белград, по серија прегледи и испитувања, открија на што се должи тешката состојба во која се наоѓа српскиот политичар Чедомир Јовановиќ, кој е на интензивна нега откако компликациите поврзани со дишењето. Според пишувањата на српските медиуми, кои се повикуваат на извори од Клиничкиот центар „Драгиша Мишовиќ“, лидерот на партијата ЛДП

Откриено од што е болен Чедомир Јовановиќ и зошто прима морфиум

Откриено од што е болен Чедомир Јовановиќ и зошто прима морфиум

– Лошо е, тој страда од страшна болка, поради што прима кетанол, троодон, па дури и морфиум со четири антибиотици. Сите негови параметри се нарушени. Иако прима флексарин неколку пати на ден, Д димерот кој е одговорен за згрутчување на крвта и предизвикува тромбоза е 12 пати поголем од горната граница, ЦРП што укажува и на некои воспаленија. Неговото

Откриено од што е болен Чедомир Јовановиќ и зошто прима морфиум

Откриено од што е болен Чедомир Јовановиќ и зошто прима морфиум

Во текот на денешниот ден пристигнуваат спротивставени информации за здравствената состојба на лидерот на српската ЛДП, Чедомир Јовановиќ. Јовановиќ веќе шест дена е во болницата „Драгиша Мисовиќ“, каде се пријавил поради силна болка во градите и стомакот. Како што беше кажано претходно денес, Јовановиќ имал болка предизвикана од плеуритис – воспаление

НАЈНОВИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ЗДРАВСТВЕНАТА СОСТОЈБА НА ЧЕДО ЈOВАНОВИЌ: Конечно почна самостојно да дише, терапијата дала резултати

НАЈНОВИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ЗДРАВСТВЕНАТА СОСТОЈБА НА ЧЕДО ЈOВАНОВИЌ: Конечно почна самостојно да дише, терапијата дала резултати

Лидерот на Либерално-демократската партија на Србија, Чедомир Јовановиќ, конечно спиеше цела ноќ без болка, бидејќи терапијата што му ја препишале лекарите ги даде очекуваните резултати. -На Чедо сега му многу продобро. Му беше направена и магнетна резонанца на белите дробови, крвните садови и стомакот и сите други потребни тестови и беше утврдено

Чедомир Јовановиќ е на морфиум, тродон и кетанол и по шест месеци се уште се бори со коронавирусотта

Чедомир Јовановиќ е на морфиум, тродон и кетанол и по шест месеци се уште се бори со коронавирусотта

Лидерот на Либерално-демократската партија, Чедомир Јовановиќ (49) се опоравува по здравствените компликации предизвикани од ковид 19, пренесува Курир.рс. Јелена Јовановиќ ги отфрла обвинувањата дека сопругот не се придржувал до советите на докторите  и додава дека пред шест месеци сопругот едвај спасил жива глава , но дека сега е уште полошо. – Лошо

Чедомир Јовановиќ е на морфиум, тродон и кетанол и по  шест месеци сеуште се бори против короната

Чедомир Јовановиќ е на морфиум, тродон и кетанол и по шест месеци сеуште се бори против короната

Лидерот на Либерално-демократската партија, Чедомир Јовановиќ (49) се опоравува по здравствените компликации предизвикани од ковид 19, пренесува Курир.рс. Јелена Јовановиќ ги отфрла обвинувањата дека сопругот не се придржувал до советите на докторите  и додава дека пред шест месеци сопругот едвај спасил жива глава , но дека сега е уште полошо. – Лошо

Сопругата на Чедомир Јовановиќ: Лошо е, прима морфиум, се гуши и има ужасни болки

Сопругата на Чедомир Јовановиќ: Лошо е, прима морфиум, се гуши и има ужасни болки

По коронавирусот што го прележа во јули, кога едвај преживеа, Чедомир се придржуваше кон сите совети на лекарите. Не е вистина дека тој бил несовесен и дека неговата состојба се влошила поради тоа, изјави за српски „Блиц“ Јелена Јовановиќ, сопругата на лидерот на ЛДП. Јовановиќ пред шест месеци имаше сериозна обострана пневмонија на белите дробови,

Сопругата на Чедомир Јовановиќ: Лошо е, прима морфиум, се гуши и има ужасни болки

Сопругата на Чедомир Јовановиќ: Лошо е, прима морфиум, се гуши и има ужасни болки

По коронавирусот што го прележа во јули, кога едвај преживеа, Чедомир се придржуваше кон сите совети на лекарите. Не е вистина дека тој бил несовесен и дека неговата состојба се влошила поради тоа, изјави за српски „Блиц“ Јелена Јовановиќ, сопругата на лидерот на ЛДП. Јовановиќ пред шест месеци имаше сериозна обострана пневмонија на белите дробови,