притисни ентер »

Mercedes откри нови детали за GLB
Mercedes откри нови детали за GLB

Mercedes откри нови детали за GLB

По првите детали и фотографии од моделот GLB , Mercedes објави и други спецификации за ова возило. SUV моделот има димензии од (должина / ширина / висина) 4,634 / 1.834 / 1.658 mm (во верзијата со 7 седишта висината е 1.662 mm), додека меѓуосовинското растојание е 2,829 mm, што е околу 10 cm повеќе отколку кај MPV моделот, Mercedes B-Class. Германскиот

Mercedes-Benz GLB – Нов авантуриста на сребрената ѕвезда!

Mercedes-Benz GLB – Нов авантуриста на сребрената ѕвезда!

Мал, но и голем, ќе биде понуден и во изведба на каросерија со три и со пет врати, a на пазарот би требало да пристигне кон крајот на есента тековната 2019 година … Силни пропорции со кратки надвиснувања напред и назад и off-road  ориентиран дизајн , a кога на тоа ќе се надоврзе и опцијата со погон на сите четири тркала – 4MATIC и посебно off-road

Една од тајните на успехот на Mercedes-Benz за најдобра автомобилска марка во светот – М-Класа

Една од тајните на успехот на Mercedes-Benz за најдобра автомобилска марка во светот – М-Класа

Далечната 1991 година, го означи почетокот на нови движења во светската економија, отворање нови пазари и забрзан технолошки напредок во сите сфери на општественото живеење. Токму таа година, првите луѓе на Mercedes-Benz ја видоа можноста да го прошират бизнисот на компанијата преку Атлантикот и да станат неприкосновени во автомобилскиот бизнис. Но,

Една од тајните на успехот на Mercedes-Benz за најдобра автомобилска марка во светот - М-Класа

Една од тајните на успехот на Mercedes-Benz за најдобра автомобилска марка во светот - М-Класа

Далечната 1991 година, го означи почетокот на нови движења во светската економија, отворање нови пазари и забрзан технолошки напредок во сите сфери на општественото живеење. Токму таа година, првите луѓе на Mercedes-Benz ја видоа можноста да го прошират бизнисот на компанијата преку Атлантикот и да станат неприкосновени во автомобилскиот бизнис. Но,

Некогашната M-Класа, а сега новиот GLE, чудо од технолошки иновации, во салонот на Мак Аутостар

Некогашната M-Класа, а сега новиот GLE, чудо од технолошки иновации, во салонот на Мак Аутостар

Далечната 1991 година, го означи почетокот на нови движења во светската економија, отворање нови пазари и забрзан технолошки напредок во сите сфери на општественото живеење. Токму таа година, првите луѓе на Mercedes-Benz ја видоа можноста да го прошират бизнисот на компанијата преку Атлантикот и да станат неприкосновени во автомобилскиот бизнис. Но,

Официјално: Новиот Mercedes GLB – компактен SUV со 7 седишта / ФОТО+ВИДЕО

Официјално: Новиот Mercedes GLB – компактен SUV со 7 седишта / ФОТО+ВИДЕО

Mercedes GLB е сосема нов SUV модел од се поголемото семејство на компактни автомобили на овој производител. Во рамките на втората генерација на Mercedes модели кои користат механичка платформа со погон на предните тркала во изминатата година и половина свое деби веќе имаа А-класа, В-класа, CLA и CLA Shooting Brake, за сега да им се придружи и најновиот

Mercedes GLB- компактниот SUV со 7 седишта

Mercedes GLB- компактниот SUV со 7 седишта

Компанијата Mercedes, објави фотографии и најважните детали од својот најнов SUV  модел, Mercedes GLB. Овој модел на компанијата влегува во втората генерација на автомобили кои коирстат погон на предните тркала. Она што е најпримамливо и најкарактеристично за овој модел е тоа што тој има седум седишта кои се подредени во три реда. Третиот ред се состои

ПРЕМИЕРА: Mercedes-Benz официјално го претстави новиот GLB

ПРЕМИЕРА: Mercedes-Benz официјално го претстави новиот GLB

Новиот SUV на Mercedes-Benz ќе биде поставен меѓу GLA и GLC, и ќе може да се добие со пет или седум седишта. Ајде веднаш да зборуваме за дизајнот – во нашите очи, новиот GLB изгледа навистина интересно. Земете го легендарниот G-Wagen, малку заоблете ги рабовите и модернизирајте го дизајнот – и го добивате GLB. Признаваме дека GLB носи интересна робустност

Бушава абецеда според Mercedes: Меѓу GLA и GLC доаѓа GLB

Бушава абецеда според Mercedes: Меѓу GLA и GLC доаѓа GLB

Новитетот во понудата од СУВ-модели на M ercedes беше најавен уште со Concept GLB на салонот во Шангај пред два месеци . Со можност за седум седишта, Mercedes GLB ја има вистинската големина за новата конкуренција, но има и јасна врска со легендата G-Modell. T еренците на M ercedes постигнуваат одлична продажба за марката, а сега уште повеќе. Новиот

Претставен новиот Mercedes-Benz GLB

Претставен новиот Mercedes-Benz GLB

Со надворешен дизајн речиси идентичен со неодамнешниот концепт, новиот GLB ја надополни широката флота на SUV модели на германскиот производител Како првиот Mercedes во својот сегмент достапен со седум седишта, новиот GLB претставува простраен семеен автомобил, кој сега нуди уште поголема флексибилност. Опремен со моќните четири-цилиндарски мотори