притисни ентер »

Познато е зошто Мбапе не носеше заштитна маска против Шпанија
Познато е зошто Мбапе не носеше заштитна маска против Шпанија

Познато е зошто Мбапе не носеше заштитна маска против Шпанија

Килијан Мбапе против Шпанија играше без заштитната маска која ја носеше откако го скрши носот на првиот натпревар на ЕП против Австрија. Иако се стравуваше дека ќе го пропушти турнирот, тој брзо се врати на теренот. „Апсолутен ужас. Тоа ми го стеснува видното поле и ја задржува потта. Се чувствувам како да го гледам еврото во 3Д“, изјави неодамна Мбапе

Објаснето е зошто Мбапе играл без заштитна маска на лицето

Објаснето е зошто Мбапе играл без заштитна маска на лицето

Килијан Мбапе истрча на мечот со Шпанија без заштитна маска на лицето. Ја носеше откако го скрши носот на првиот меч на ЕП, на тест против Австрија. Постоеше страв дека поради оваа повреда може да го пропушти остатокот од турнирот, но Мбапе брзо се врати и го напушта европското кога тоа го прават и неговите сонародници, дури по поразот во полуфиналето

Познато е зошто Мбапе не носеше заштитна маска против Шпанија

Познато е зошто Мбапе не носеше заштитна маска против Шпанија

Килијан Мбапе против Шпанија играше без заштитната маска која ја носеше откако го скрши носот на првиот натпревар на ЕП против Австрија. Иако се стравуваше дека ќе го пропушти турнирот, тој брзо се врати на теренот. „Апсолутен ужас. Тоа ми го стеснува видното поле и ја задржува потта. Се чувствувам како да го гледам еврото во 3Д“, изјави неодамна Мбапе

Објаснето е зошто Мбапе играл без заштитна маска на лицето

Објаснето е зошто Мбапе играл без заштитна маска на лицето

Килијан Мбапе истрча на мечот со Шпанија без заштитна маска на лицето. Ја носеше откако го скрши носот на првиот меч на ЕП, на тест против Австрија. Постоеше страв дека поради оваа повреда може да го пропушти остатокот од турнирот, но Мбапе брзо се врати и го напушта европското кога тоа го прават и неговите сонародници, дури по поразот во полуфиналето

Мбапе одигра очајно на ЕП – испрати 24 удари и не постигна ниту еден гол од игра!

Мбапе одигра очајно на ЕП – испрати 24 удари и не постигна ниту еден гол од игра!

Шпанија славеше со 2-1 против Франција во полуфиналето на Европското првенство (ЕП), а повторно на теренот не се прослави Килијан Мбапе. Мбапе го заврши турнирот со само еден гол од пенал и една асистенција на пет натпревари, што е малку за францускиот напаѓач. Статистиката на новиот напаѓач на Реал Мадрид е навистина очајна на ЕП во Германија бидејќи

Мбапе објасни зошто против Шпанија играше без заштитната маска на лицето

Мбапе објасни зошто против Шпанија играше без заштитната маска на лицето

Килијан Мбапе, на големо изненадување, дуелот против Шпанија го одигра без заштитната маска на лицето. Французинот уште на првиот натпревар на Европското првенство, против Холандија, се здоби со скршеница на носот, па мораше да биде заменет, а под знак прашалник беше и дали воопшто ќе игра на турнирот. Сепак, одлуката падна тој да носи заштитна маска,

Зошто Мбапе вчера играше без заштитната маска?

Зошто Мбапе вчера играше без заштитната маска?

Францускиот репрезентативец, Килијан Мбапе во натпреварот од полуфиналето против Шпанија играше без заштитна маска. Новиот фудбалер на Реал Мадрид заработи скршеница на носот во првото коло од групната фаза на ЕП против Австрија и од тој момент во сите преостанати натпревари играше со заштитна маска. Франција без гол до полуфинале, таму ја чека разиграната

Коло Муани: Мбапе не гледа ништо поради маската

Коло Муани: Мбапе не гледа ништо поради маската

Напаѓачот на Франција, Рандал Коло Муани застана во одбрана на Мбапе и изјави дека воопшто не му е лесно поради маската. Мбапе има дадено само еден гол на ЕП и тоа од белата точка, а дефинитивно се очекуваше повеќе од еден од најдобрите фудбалери во светот. Франција без гол до полуфинале, таму ја чека разиграната Шпанија! ↓↓↓ Меѓутоа, Мбапе го скрши

Коло Муани: Ја пробав маската на Мбапе, па тој не гледа речиси ништо кога ја носи

Коло Муани: Ја пробав маската на Мбапе, па тој не гледа речиси ништо кога ја носи

Напаѓачот на Франција, Рандал Коло Муани, изјави дека воопшто не му е лесно на капитенот на тимот, Килијан Мбапе, поради маската што ја носи заради фрактурата на носот. Напаѓачот на Пари Сен Жермен вели дека пробал да ја носи на еден од тренинзите и утврдил дека таа прави големи проблеми при гледањето и фокусирањето на топката. „Кога ја доби маската,

Кои се причините за слабите перформанси на Мбапе на ЕП 2024?

Кои се причините за слабите перформанси на Мбапе на ЕП 2024?

0 Ѕвездата на Франција, Килијан Мбапе игра далеку под своите можности за време на Евро 2024, но денеска „Паризиен“ ги открива причините зошто е тоа случај. Еден од нив е многу изненадувачки. Весникот смета дека 25-годишниот напаѓач чувствува исклучително силен психолошки притисок врз себе, поради политичката ситуација во Франција. Заедно со психолошкиот