притисни ентер »

Природни маски против стареење
Природни маски против стареење

Природни маски против стареење

Секој сака беспрекорна кожа без брчки, а најдобриот начин за нега на кожата се природните маски против стареење. Иако препаратите полни со хемикалии можат да дадат резултат, на долг рок, на овој начин ја оштетуваме нашата кожа. Затоа, секогаш е подобро да се свртиме кон природата. Ви претставуваме неколку природни маски кои ги намалуваат брчките, го

Состојка на која и нема рамен: Квасецот е благодет за вашата кожа, коса, нокти – еве како да го користите и да блеснете!

Состојка на која и нема рамен: Квасецот е благодет за вашата кожа, коса, нокти – еве како да го користите и да блеснете!

Во античко време, жените користеле квасец за да ја одржат кожата мазна, чиста и нежна и да спречат појава на акни и брчки. Пекарскиот и пивскиот квасец се богати со витамини од групата на Б-комплекс, како што се Б1, Б2, Б6 и Б12, аминокиселини, но и многу минерали, вклучувајќи фосфор, калиум, цинк, железо, манган, калциум, магнезиум. Сите овие состојки