притисни ентер »

Мишел Обама неочекувано се појави на Греми за да ја ...
Мишел Обама неочекувано се појави на Греми за да ја ...

Мишел Обама неочекувано се појави на Греми за да ја ...

Поранешната прва дама на САД, Мишел Обама, ги изненади присутните на Греми 2019 со неочекуваното појавување на сцената во „Стејплс центарот“ во Лос Анџелес. 55-годишната сопруга на Барак Обама буквално блесна во светкава комбинација од Sachin & Babi покрај водителката Алиша Кис, Лејди Гага, Џенифер Лопез и Џејда Пинкет Смит. Петте дами одржаа говори

Женска доминација на доделувањето на наградите Греми

Женска доминација на доделувањето на наградите Греми

Ноќеска во Лос Анџелесе беа доделени најпрестижните музички награди Греми на кои најголеми победници се Карди Би, Маскгрејвс и Лејди Гага. Карди Б (26) влезе во историјата со тоа што стана прва жена која освоила Греми за најдобар рап албум „Invasion Of Privacy“, а беше и на чело на листата најинтересно облечени жени на црвениот тепих. Во чекор ја следеше

Кејси Масгрејвз и Чајдлиш Гамбино најголеми победници на Греми наградите

Кејси Масгрејвз и Чајдлиш Гамбино најголеми победници на Греми наградите

Фото: ЕПА На 61. церемонија на доделување на американските музички награди Греми, најголеми победници се кантри пејачката Кејси Масгрејвз и уметникот Доналд Гловер познат како Чајдлиш Гамбино. Масгрејвз ја освои музичката награда Греми за албум на годината за „Golden hour“ како и наградата за најдобар кантри албум „Space Cowboys“. Пејачката имаше голема

Изненадување на Греми: Мишел Обама неочекувано се појави за да ја прослави музиката со Алиша Кис, Џеј Ло, Лејди Гага и Џејда Смит

Изненадување на Греми: Мишел Обама неочекувано се појави за да ја прослави музиката со Алиша Кис, Џеј Ло, Лејди Гага и Џејда Смит

Поранешната прва дама на САД, Мишел Обама (55), ги изненади присутните на Греми 2019 со неочекуваното појавување на сцената во „Стејплс центарот“ во Лос Анџелес. Сопруга на Барак Обама буквално блесна во светкава комбинација од Sachin & Babi покрај водителката Алиша Кис, Лејди Гага, Џенифер Лопез и Џејда Пинкет Смит. Петте дами одржаа говори во кои

Женска доминација на доделувањето на наградите Греми

Женска доминација на доделувањето на наградите Греми

Ноќеска во Лос Анџелес беа доделени најпрестижните музички награди Греми на кои најголеми победници се Карди Би, Маскгрејвс и Лејди Гага. Карди Б (26) влезе во историјата со тоа што стана прва жена која освоила Греми за најдобар рап албум „Invasion Of Privacy“, а беше и на чело на листата најинтересно облечени жени на црвениот тепих. Во чекор ја следеше

"Греми 2019" во знакот на жените: Дуа Липа откритие на годината, Аријана Гранде најдобар поп вокал, Гага и Купер добиле награда за "Shallow"

"Греми 2019" во знакот на жените: Дуа Липа откритие на годината, Аријана Гранде најдобар поп вокал, Гага и Купер добиле награда за "Shallow"

Вчера во Лос Анџелес било одржано свеченото доделување на "Греми" наградите. Свеченото 61-во по ред доделување на американските музички награди "Греми" било одржано вчера во Лос Анџелес. Кантри пејачката Кејси Масгрејвз ја освоила наградата за албум на годината за "Golden Hour", како и наградата во категоријата за најдобар кантри албум. Освен тоа,

Лејди Гага, Карди Би и Маскгрејвс најголеми победници на Греми

Лејди Гага, Карди Би и Маскгрејвс најголеми победници на Греми

Ноќеска во Лос Анџелесе беа доделени најпрестижните музички награди Греми на кои најголеми победници се Карди Би, Маскгрејвс и Лејди Гага. Карди Б (26) влезе во историјата со тоа што стана прва жена која освоила Греми за најдобар рап албум „Invasion Of Privacy“, а беше и на чело на листата најинтересно облечени жени на црвениот тепих. Во чекор ја следеше

„Најжешките “ настапи на Греми

„Најжешките “ настапи на Греми

Песна, снимка,  видео и рап настап  на годината е „ Тhis is America" на актерот Доналд Гловер кој настапува под името „Чилдиш Гамбино, но тој не се појави на доделувањето на Греми наградите во Лос Анџелес. Гловер одбил да настапи и дојде на доделувањето на Греми наградите. Но церемонијата во Лос Анџелес  сепак беше вистински спектакл, главни „виновнички“

Лејди Гага, Карди Би и Маскгрејвс најголеми победници на Греми

Лејди Гага, Карди Би и Маскгрејвс најголеми победници на Греми

Лос Анџелес, 11. февруари 2019 (ОХРИДПРЕС) – Ноќеска во Лос Анџелес беа доделени најпрестижните музички награди Греми на кои најголеми победници се Карди Би, Маскгрејвс и Лејди Гага. Карди Б (26) влезе во историјата со тоа што стана прва жена која освоила Греми за најдобар рап албум „Invasion Of Privacy“, а беше и на чело на листата најинтересно облечени

На Греми наградите, на Дрејк му го исклучија микрофонот поради она што го кажа

На Греми наградите, на Дрејк му го исклучија микрофонот поради она што го кажа

На Греми наградите, на Дрејк му го исклучија микрофонот поради она што го кажа (ВИДЕО) Откако со недели се расправаше дали ќе присуствува на Греми наградите, Дрејк сепак во последен момент одлучи да се појави. Тој освои Греми за најдобра рап песна, а насред страствениот победнички говор, веднаш откако на младите музичари им порачал дека „ова не им