притисни ентер »

Облак: Во Љубљана се уверивме дека Македонија е моќна, нема да биде лесно, но дојдовме по победа
Облак: Во Љубљана се уверивме дека Македонија е моќна, нема да биде лесно, но дојдовме по победа

Облак: Во Љубљана се уверивме дека Македонија е моќна, нема да биде лесно, но дојдовме по победа

Најголемата ѕвезда во редовите на словенечката фудбалска репрезентација, голманот на Атлетико Мадрид, Јан Облак, открива дека е свесен каква атмосфера го очекува него и неговите соиграчи на арената „Тодор Проески“ утревечер во квалификацискиот натпревар против македонската репрезентација. Облак имаше пофалби за нашата репрезентација, истакнувајќи дека

Облак: Нема да биде лесно, но дојдовме по трите бода!

Облак: Нема да биде лесно, но дојдовме по трите бода!

Голманот на Атлетико Мадрид, Јан Облак е свесен дека на трибините ќе има одлична атмосфера, но воедно е оптимист пред скопското гостување. Македонската фудбалска репрезентација в четврток од 20.45 часот против Словенија ќе го игра седмиот квалификациски натпревар , што е многу важен за пласман на континенталниот собир во 2020 година. На денешната прес

Облак: Македонија е добра селекција, но дојдовме да ги освоиме трите бода!

Облак: Македонија е добра селекција, но дојдовме да ги освоиме трите бода!

Еден од најдобрите голмани на светот во моментов, Јан Облак (Атлетико Мадрид) посочи денеска пред мечот со Македонија, дека Словенија е дојдена за да ги освои трите бода и да го продолжи патот кон Евро 2020. Облак е една од двете најголеми ѕвезди на Словенците, заедно со Јосип Иличиќ и предвидува интензивен и возбудлив меч утревечер на Националната

Облак: Сега знаеме дека Македонија е моќна, но ние сме тука за да победиме

Облак: Сега знаеме дека Македонија е моќна, но ние сме тука за да победиме

Дуелот со Македонија во Скопје од таборот на словенечката репрезентација го најави најголемата ѕвезда, голманот Јан Облак . Чуварот на мрежата на Атлетико Мадрид потенцира дека по првиот дуел против Македонија ситуацијата се сменила и сега се гледа поинаку на нашиот национален тим. „Очекуваме добар натпревар. Дојдовме по бодови во Скопје и се надевам

Пандев: Не гледам каде Словенија е подобра од нас – ќе изгинеме на терен

Пандев: Не гледам каде Словенија е подобра од нас – ќе изгинеме на терен

Македонската А репрезентација го одржа официјалниот тренинг спроти утрешниот натпревар од квалификациите за ЕУРО 2020 против Словенија, а селекторот на нашата репрезентација, Игор Ангеловски и капитенот Горан Пандев зборуваа за очекувањата од дулелот на прес – конференција. “Расположението и атмосферата кај нас е на највисоко ниво. Со нетрпение го

Ангеловски: Против Словенија на терен ќе излезат 11 фудбалери подготвени за голема борба

Ангеловски: Против Словенија на терен ќе излезат 11 фудбалери подготвени за голема борба

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски најави бескомпромисна борба на неговите избраници на утрешниот дуел со Словенија во квалификациите за ЕУРО 2020. – На терен ќе излезат 11 фудбалери подготвени за игра, за борба, тоа што сите го посакуваме. Не се сомневам дека секој кој ќе добие шанса да биде на теренот, ќе го даде

„Рисовите“ свесни за влогот против Словенија

„Рисовите“ свесни за влогот против Словенија

Македонската А репрезентација го одржа официјалниот тренинг спроти утрешниот натпревар од квалификациите за ЕУРО 2020 против Словенија, а селекторот на нашата репрезентација, Игор Ангеловски и капитенот Горан Пандев зборуваа за очекувањата од дулелот на прес - конференција. - О чекувам добар натпревар , дуел на слични репрезентации на теренот. Имаме

Облак: Во Македонија дојдовме по три бода иако знаеме дека ќе играме против добар тим

Облак: Во Македонија дојдовме по три бода иако знаеме дека ќе играме против добар тим

Првата ракавица на Атлетико Мадрид, Јан Облак утре ќе биде на голот на Словенија за дуелот со Македонија во евроквалификациите. „Сите очекуваме добар натпревар а дојдовме во Македонија по освојување на бодови. Ова треба да го заслужиме на терен. Но верувајте, сакаме позитивен резултат. Првиот натпревар од овие квалификации во Љубљана покажаа дека Македонија

ОБЛАК: Македонија е далеку помотивирана по септемвриските успеси

ОБЛАК: Македонија е далеку помотивирана по септемвриските успеси

Гостувањето на Словенија во Скопје од една страна е шанса за овој наш противник да го поправи впечатокот од првиот меѓусебен дуел, но од друга страна свесни се Словенците дека не смеат да ја потценат Македонија, посебно не по она што го прикажа во претходните два натпревари против Израел и Летонија во циклусот за ЕУРО 2020. Дека ги чека мотивирана

Ангелковски: На терен ќе излезат 11 фудбалери спремни за борба

Ангелковски: На терен ќе излезат 11 фудбалери спремни за борба

Селекторот Игор Ангеловски како и секогаш, така и утре вечер оди на победа. Кој и да истрча на „Тоше Проески“ е убеден дека ќе го даде максимумот. „Очекувам добар натпревар, дуел на слични репрезентации на теренот. Имаме две отсуства, за нас тоа е проблем, но на терен ќе излезат 11 подготвени фудбалери, спремни за борба и игра и за она што сите го