притисни ентер »

Возило излета од автопатот Тетово-Гостивар, нема повредени
Возило излета од автопатот Тетово-Гостивар, нема повредени

Возило излета од автопатот Тетово-Гостивар, нема повредени

Возило марка Југо со скопски регистерски таблички изутрината излетало од автопатот Тетово-Гостивар, во близина на тетовската наплатна рампа, по што се превртело. Со возилото управувал 76-годишен скопјанец, а во возилото била и неговата сопруга, кои не се повредени, изјави портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски. Тој посочи дека полицијата извршила

СТРАШНА НЕСРЕЌА ВО МАКЕДОНИЈА: Врие Брза помош и пожарни

СТРАШНА НЕСРЕЌА ВО МАКЕДОНИЈА: Врие Брза помош и пожарни

Тешка несреќа се случи утринава во Македонија кога автомобил со кој се превезувале две лица, се превртел на патот Тетово-Скопје. Се работи за автомобил Југо, а несреќата се случила на околу еден километар од наплатната рампа кај во Тетово, пренесе Либертас. Освен полицијата, на местото на настанот биле забележани и противпожарни екипи и возила на Брзата

Возило излета од автопатот Тетово-Гостивар, нема повредени

Возило излета од автопатот Тетово-Гостивар, нема повредени

Возило марка Југо со скопски регистерски таблички изутрината излетало од автопатот Тетово-Гостивар, во близина на тетовската наплатна рампа, по што се превртело. Со возилото управувал 76-годишен скопјанец, а во возилото била и неговата сопруга, кои не се повредени, изјави портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски. Тој посочи дека полицијата извршила

Возило излета од автопатот Тетово-Гостивар, нема повредени

Возило излета од автопатот Тетово-Гостивар, нема повредени

Со возилото управувал 76-годишен скопјанец, а во возилото била и неговата сопруга, кои не се повредени, изјави портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски. Тој посочи дека полицијата извршила комплетен увид по што ќе се утврдуваат причините поради кои дошло до излетувањето. – За среќа нема повредени при излетувањето на возилото. Повикана е Итна медицинска

Југо излета од патот Тетово-Скопје, двајца повредени

Југо излета од патот Тетово-Скопје, двајца повредени

Две лица се повредени кога изутринава автомобилот со кој се превезувале, од засега непознати причини, излетал и се превртел покрај автопатот Тетово-Гостивар јавува Алсат . Несреќата се случила на околу еден километар од наплатната рампа кај во Тетово. Освен полицијата, на местото на настанот биле забележани и противпожарни екипи и возила на Брзата

Југо излета од патот Тетово-Скопје, двајца повредени

Југо излета од патот Тетово-Скопје, двајца повредени

Две лица се повредени кога изутринава автомобилот со кој се превезувале, од засега непознати причини, излетал и се превртел покрај автопатот Тетово-Гостивар јавува Алсат . Несреќата се случила на околу еден километар од наплатната рампа кај во Тетово. Освен полицијата, на местото на настанот биле забележани и противпожарни екипи и возила на Брзата

Возило излета од автопатот Тетово-Гостивар, нема повредени

Возило излета од автопатот Тетово-Гостивар, нема повредени

Возило марка Југо со скопски регистерски таблички изутрината излетало од автопатот Тетово-Гостивар, во близина на тетовската наплатна рампа, по што се превртело. Со возилото управувал 76-годишен скопјанец, а во возилото била и неговата сопруга, кои не се повредени, изјави портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски. Тој посочи дека полицијата извршила

Возило излета од автопатот Тетово-Гостивар, нема повредени

Возило излета од автопатот Тетово-Гостивар, нема повредени

Возило марка Југо со скопски регистерски таблички изутрината излетало од автопатот Тетово-Гостивар, во близина на тетовската наплатна рампа, по што се превртело. Со возилото управувал 76-годишен скопјанец, а во возилото била и неговата сопруга, кои не се повредени, изјави портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски. Тој посочи дека полицијата извршила

Тешка сообраќајна несреќа на патот Тетово - Скопје

Тешка сообраќајна несреќа на патот Тетово - Скопје

Тешка несреќа се случи утринава во Македонија кога автомобил со кој се превезувале две лица, се превртел на патот Тетово-Скопје. Се работи за автомобил Југо, а несреќата се случила на околу еден километар од наплатната рампа кај во Тетово, пренесе Либертас. Освен полицијата, на местото на настанот биле забележани и противпожарни екипи и возила на Брзата

Детали за несреќата: Возило излета од патот Тетово-Гостивар

Детали за несреќата: Возило излета од патот Тетово-Гостивар

Возило марка Југо со скопски регистерски таблички изутрината излетало од автопатот Тетово-Гостивар, во близина на тетовската наплатна рампа, по што се превртело. Со возилото управувал 76-годишен скопјанец, а во возилото била и неговата сопруга, кои не се повредени, изјави портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски. Тој посочи дека полицијата извршила