притисни ентер »

Чешмеџиев потпиша за Шкупи: Чест ми е што ќе учам од Седлоски
Чешмеџиев потпиша за Шкупи: Чест ми е што ќе учам од Седлоски

Чешмеџиев потпиша за Шкупи: Чест ми е што ќе учам од Седлоски

Дефанзивецот, Константин Чешмеџиев се врати во македонското првенство, стави потпис на едногодишен договор со Шкупи. Дефанзивецот, Константин Чешмеџиев се врати во македонското првенство, стави потпис на едногодишен договор со Шкупи. По престојот во Вележ, Чешмеџиев се враќа во Македонија, во следната сезона ќе го носи дресот Шкупи. „Дефанзивецот Констнатин

Шкупи го официјализира Константин Чешмеџиев

Шкупи го официјализира Константин Чешмеџиев

Константин Чешмеџиев и официјално во новата сезона ќе го носи дресот на Шкупи. Тимот од Чаир денеска го промовираше 25-годишниот фудбалер, кој доаѓа од тимот на Вележ со кого пред неколку дена ја прекина соработката. „Луѓето во клубот ме контактираа уште пред еден месец, ми ги претставија своите планови за иднината на Шкупи и веднаш стана јасно дека

Со цврста одбрана до посилна сезона: Шкупи го ангажира Чешмеџиев

Со цврста одбрана до посилна сезона: Шкупи го ангажира Чешмеџиев

Фудбалскиот клуб Шкупи во следниот период ќе се засилува на неколку позиции, а денеска го потврдија и доаѓањето на Чешмеџиев. Тимот од Чаир по доаѓањето на Гоце Седлоски, беше најавено дека ќе се засилува, а сега донесоа квалитетно засилување во одбран ата. Чешмеџиев доаѓа од Босна и Херцеговина, од редовите на Вележ од Мостар, каде минатата сезона

Шкупи се засили со поранешниот капитен на младинците - Чешмеџиев!

Шкупи се засили со поранешниот капитен на младинците - Чешмеџиев!

Еден од македонските претставници во Конференциската лига, ова лето, екипата на Шкупи, продолжи активно да работи на својот тим, доведувајќи засилување во одбраната. Нов член на Шкупи е Константин Чешмеџиев, некогашниот капитен на македонската репрезентација за фудбалери до 21 година. Стоперот доаѓа како слободен играч од Вележ од Мостар, откако минатата

Шкупи го официјализира Константин Чешмеџиев

Шкупи го официјализира Константин Чешмеџиев

Константин Чешмеџиев и официјално во новата сезона ќе го носи дресот на Шкупи. Тимот од Чаир денеска го промовираше 25-годишниот фудбалер, кој доаѓа од тимот на Вележ со кого пред неколку дена ја прекина соработката. „Луѓето во клубот ме контактираа уште пред еден месец, ми ги претставија своите планови за иднината на Шкупи и веднаш стана јасно дека

Чешмеџиев потпиша за Шкупи: Чест ми е што ќе учам од Седлоски

Чешмеџиев потпиша за Шкупи: Чест ми е што ќе учам од Седлоски

Дефанзивецот, Константин Чешмеџиев се врати во македонското првенство, стави потпис на едногодишен договор со Шкупи. По престојот во Вележ, Чешмеџиев се враќа во Македонија, во следната сезона ќе го носи дресот Шкупи. „Дефанзивецот Констнатин Чешмеџиев официјално е дел од Шкупи. Поранешниот капитен на македонската репрезентација до 21 година ќе ја

Шкупи го потпиша Чешмеџиев од Вележ

Шкупи го потпиша Чешмеџиев од Вележ

Шкупи успешно договори нов фудбалер како засилување за одбранбената линија откако скопскиот прволигаш денеска го комплетираше трансферот на Константин Чешмеџиев. Поранешниот капитен на младинската репрезентација на Македонија пристигнува од редовите на Вележ, а претходно во кариерата има настапувано за Работнички, Пелистер, Македонија ЃП и Шкендија

Шкупи квалитетно ја засили одбраната, го договори Чешмеџиев од Вележ

Шкупи квалитетно ја засили одбраната, го договори Чешмеџиев од Вележ

Дефанзивецот Константин Чешмеџиев и официјално е нов фудбалер на Шкупи . „Белите“ од Чаир го обезбедуваат потписот на поранешниот капитен на македонската репрезентација до 21 година, од кого се очекува да ја зголеми конкуренцијата во последната линија на тимот. 25-годишниот фудбалер во македонскиот вицешампион доаѓа од редовите на босанскиот тим Вележ

Чешмеџиев потпиша за Шкупи

Чешмеџиев потпиша за Шкупи

Одбранбениот фудбалер Константин Чешмеџиев официјално е нов играч на Шкупи. Прволигашот од Чаир, го обезбеди потписот на поранешниот капитен на македонската репрезентација до 21 година, со кого се очекува да се зголеми конкуренцијата во одбраната. Дваесет и петгодишниот фудбалер доаѓа од редовите на босанскиот тим Вележ од Мостар, каде минатата сезона

Шкупи го официјализира Константин Чешмеџиев

Шкупи го официјализира Константин Чешмеџиев

0 Константин Чешмеџиев и официјално во новата сезона ќе го носи дресот на Шкупи. Тимот од Чаир денеска го промовираше 25-годишниот фудбалер, кој доаѓа од тимот на Вележ со кого пред неколку дена ја прекина соработката. „Луѓето во клубот ме контактираа уште пред еден месец, ми ги претставија своите планови за иднината на Шкупи и веднаш стана јасно дека