притисни ентер »

Мајами во продолжението го скршија Бостон
Мајами во продолжението го скршија Бостон

Мајами во продолжението го скршија Бостон

Мајами Хит ги победија Бостон Селтикс 117:114 (106:106) во првиот натпревар од финалната серија во Источната конференција, во НБА лигата. Мјами во последната четвртина ја стигнаа предноста на Бостон од 14 поени, а потоа во продолжението предводени од Џими Батлер дојдоа до победата. Во финишот на регуларниот дел Мајами имаа 106:105, Џејсон Тејтум го

Мајами во продолжението го скршија Бостон

Мајами во продолжението го скршија Бостон

Мајами Хит ги победија Бостон Селтикс 117:114 (106:106) во првиот натпревар од финалната серија во Источната конференција, во НБА лигата. Мајами во последната четвртина ја стигнаа предноста на Бостон од 14 поени, а потоа во продолжението предводени од Џими Батлер дојдоа до победата. Во финишот на регуларниот дел Мајами имаа 106:105, Џејсон Тејтум го

Мајами ја доби првата финална битка на истокот против Бостон

Мајами ја доби првата финална битка на истокот против Бостон

Мајами Хит и Бостон Селтикс ја почнаа војната на истокот со одличен и неизвесен меч кој беше решен по едно продолжение. Мајами победи со 117:114. Мајами Хит и Бостон Селтикс ја почнаа војната на истокот со одличен и неизвесен меч кој беше решен по едно продолжение. Мајами победи со 117:114. Бостон одлично влезе во натпреварот, ја доби првата четвртина

Мајами по продолжение подобар од Бостон за водство од 1-0 во финалето на Истокот

Мајами по продолжение подобар од Бостон за водство од 1-0 во финалето на Истокот

„Жешките“ во супер изедначен меч ги добија Селтикси со 117-114 (106-106)  во првиот натпревар од финалето на источната конференција во НБА. Џими Батлер и Бем Адебајо се хероите на Мајами во првиот меч. Тие двајца одиграа најдобро кога беше најпотребно во продолжението . Батлер погоди за водство од 116-114 , а Адебајо на монструозен начин го блокираше

Мајами во продолжението го скршија Бостон

Мајами во продолжението го скршија Бостон

Мајами Хит ги победија Бостон Селтикс 117:114 (106:106) во првиот натпревар од финалната серија во Источната конференција, во НБА лигата. Мјами во последната четвртина ја стигнаа предноста на Бостон од 14 поени, а потоа во продолжението предводени од Џими Батлер дојдоа до победата. Во финишот на регуларниот дел Мајами имаа 106:105, Џејсон Тејтум го

Мајами во продолжението подобар од Бостон, поведе со 1-0 во финалето на Истокот

Мајами во продолжението подобар од Бостон, поведе со 1-0 во финалето на Истокот

Мајами со триумф остварен после продолжение ја отвори финалната серија на Исток во НБА против Бостон. „Жешките“ во супер изедначен меч ги добија Селтикси со 117-114 (106-106) во првиот натпревар од финалето на источната конференција во НБА. Џими Батлер и Бем Адебајо се хероите на Мајами во првиот меч. Тие двајца одиграа најдобро кога беше најпотребно

Мајами со луда блокада до историски камбек и прва победа во финалето на Истокот

Мајами со луда блокада до историски камбек и прва победа во финалето на Истокот

Кошаркарите на Мајами хит продолжуваат со извонредните партии во плејофот во НБА-лигата, откако по едно продолжение и неверојатен пресврт го совладаа тимот на Бостон селтикс (117-114) во првиот меч од финалето во Источната конференција. „Жешките“ од Флорида се вратија по негатива од дури 14 поени во последната четвртина, во која „келтите“ промашија

Луѓе, Мајами не се шегува

Луѓе, Мајами не се шегува

nba.com Горан Драгиќ постигна 29 поени,Краудер имаше 22, Батлер 20, Адебајо 18, во триумфот на Хит против Селтикс со 114:117 по продолжението. Ова беше само втор пораз (165/2) за екипата од Бостон, во постсезоните откако е воведен часовникот за напад (24 секунди, 1954), да водат со +12 на влезот во последниот период (имаа 92 победи по ред), а на крај

Ѕверска блокада на Бам, Мајами од -14 до продолжение и триумф над Бостон

Ѕверска блокада на Бам, Мајами од -14 до продолжение и триумф над Бостон

Кошаркарите на Мајами Хит по продолжение славеа над Бостон Селтикс (117-114) и поведоа со 1-0 во рамки на финалната серија во Источната конференција. „Жешките“ одиграа одличен натпревар и не се предадоа пред селтикси, иако во еден момент имаа двоцифрена негатива. До продолжението Мајами дојде со одличната последна четвртина, пред која тимот од Флорида