притисни ентер »

И цените на билетите за комеморацијата во знакот на броевите на Коби и Џана
И цените на билетите за комеморацијата во знакот на броевите на Коби и Џана

И цените на билетите за комеморацијата во знакот на броевите на Коби и Џана

На 24 февруари јавноста во САД последен пат ќе се прости од Коби Брајант и неговата ќерка Џана. Комеморацијата во нивна чест е закажана во Стејплс центарот, а раководството на Лејкерс ги објави цените на билетите кои се ставени на продажба од 14 февруари. И тие се симболични, односно во знакот на броевите на Коби и Џана. Најскапите влезници чинат 224

Парите од билетите за комеморацијата на Коби и Џана ќе се донираат

Парите од билетите за комеморацијата на Коби и Џана ќе се донираат

Собирот ќе се одржи на 24 февруари во „Стејплс центарот“ ЛА лејкерс соопштија дека сите фанови кои сакаат да присуствуваат на комеморацијата за Коби и Џана Брајант во „Стејплс центарот“ ќе треба да си обезбедат билети една недела пред самиот настан. Комеморацијта е закажана на 24 февруари, посебен датум знајеќи ги броевите 24, односно 2 кои ги носеа

Билет за комеморацијата на Коби Брајант и Џијана со симболична цена од 224 долари

Билет за комеморацијата на Коби Брајант и Џијана со симболична цена од 224 долари

Комеморацијата за Коби Брајант и неговата ќерка Џијана, кои загинаа во хеликоптерска несреќа минатиот месец ќе се одржи во „Стејплс центарот“ во Лос Анџелес на 24 февруари. Овој датум беше одбрани бидејќи ги симболизира бројките на дресовите кои ги носеа Коби (24) и Џијана (2). Лос Анџелес лејкерс денеска ги објавија цените на билитетите за комеморацијата