притисни ентер »

2515 активни случаи на коронавирус во Скопје, најмногу во Аеродром
2515 активни случаи на коронавирус во Скопје, најмногу во Аеродром

2515 активни случаи на коронавирус во Скопје, најмногу во Аеродром

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 23201, бројката на оздравени пациенти е 17111, на починати е 824. Во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 5266, од кои најмногу во Скопје – 2515, информира Министерството за здравство. Активни случаи по општини Скопје денеска: • Чаир – 109

Аеродром со повеќе од 500 заразени

Аеродром со повеќе од 500 заразени

Фото: Б. Грданоски По денешните нови 594 новозаразени со Ковид-19 во земјава, од кои 303 се во Скопје, се зголемија и активните случаи по скопските општини. Аеродром предводи со 505 случаи, а следуваат Центар со 433 и Карпош со 417. Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата

2515 активни случаи на коронавирус во Скопје, најмногу во Аеродром

2515 активни случаи на коронавирус во Скопје, најмногу во Аеродром

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 23201, бројката на оздравени пациенти е 17111, на починати е 824. Во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 5266, од кои најмногу во Скопје – 2515, информира Министерството за здравство. Активни случаи по општини Скопје денеска: • Чаир – 109

Детален преглед на активни на Ковид-19 по скопските општини: Рекордни 505 во Аеродром, Карпош 417, Центар 433

Детален преглед на активни на Ковид-19 по скопските општини: Рекордни 505 во Аеродром, Карпош 417, Центар 433

Министерство за здравство информира дека се регистрирани 594 случаи со Ковид-19, од кои 303 во Скопје. Состојбата со активните случаи по општини во Скопје изгледа вака Чаир – 109 Гази Баба – 256 Аеродром – 505 Карпош – 417 Центар – 433 Кисела Вода – 296 Ѓорче Петров – 198 Бутел – 97 Шуто Оризари – 14 Студеничани – 3 Сарај – 16 Арачиново – 7 Илинден

Дури 505 активни случаи во Аеродром

Дури 505 активни случаи во Аеродром

Во последните 24 часа се направени 2.617 тестирања, а регистрирани се 594 нови случаи на КОВИД-19 од кои најголем дел во Скопје, 303. Оздравени се 162 пациенти, а починати се три лица. Во Скопје се забележани 2515 активни случаи, од кои дури 505 се во Аеродром. Следат Центар со 433 и Карпош со 417. Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување

Во Скопје 2,5 илјади активни случаи, Аеродром и Центар со аларматен број коронаинфекции

Во Скопје 2,5 илјади активни случаи, Аеродром и Центар со аларматен број коронаинфекции

Од почетокот на епидемијата од коронавирус во Скопје се заразиле 9.654 граѓани. Во моментов бројот на активни случаи е 2.515. Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје) •Чаир – 109 •Гази Баба – 256 •Аеродром – 505 •Карпош – 417 •Центар – 433 •Кисела Вода

Едно време по 50 нови болни дневно имаше во цело Скопје, а сега само во Аеродром - како толку се прошири вирусот

Едно време по 50 нови болни дневно имаше во цело Скопје, а сега само во Аеродром - како толку се прошири вирусот

Само во Аеродром имало за едно деноноќие 49 нови зболени од Ковид 19. Со најновиот огромен број на заразени оваа општина и натаму цврсто го држи неславниот врв, сега веќе искачувајќи се на 505 активни случаи, откако вчера имаше 456. Аеродром е најголемата скопска општина, со околу 85 илјади жители. А едно не така далечно време по 50 новозаболени имаше

303 ЗАБОЛЕНИ САМО ВО СКОПЈЕ! КАТАСТРОФАЛНО ВО Аеродром, Карпош и Центар

303 ЗАБОЛЕНИ САМО ВО СКОПЈЕ! КАТАСТРОФАЛНО ВО Аеродром, Карпош и Центар

Во последните 24 часа се направени 2617 тестирања, а регистрирани се 594 нови случаи на ковид-19 и тоа 303 во Скопје, Куманово-22, Дебар-5, Штип-13, Прилеп-19, Тетово-26, Струга-12, Велес-17, Битола-18, Охрид-10, Кавадарци-7, Гостивар-12,Гевгелија-13, Струмица-34, Крива Паланка-7, Радовиш-6, Кочани-18, Пробиштип-3, Демир Хисар-2, Пехчево-1, Берово-2,

Аеродром убедливо со најмногу новозаразени со ковид-19

Аеродром убедливо со најмногу новозаразени со ковид-19

Аеродром со 505 случаи е општина во Скопје со најголем број активни случаи со коронавирус, според денешната статистика на Министерството за здравство. По оваа општина следуваат Центар со 433 и Карпош со 417 случаи. Состојбата во останатите опптини во главниот град е следна: • Чаир – 109 • Гази Баба – 256 • Кисела Вода – 296 • Ѓорче Петров – 198 • Бутел