притисни ентер »

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се надева дека во иднина ќе биде аболициран
ВМРО-ДПМНЕ: Заев се надева дека во иднина ќе биде аболициран

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се надева дека во иднина ќе биде аболициран

Зоран Заев и СДСМ се за амнестија и аболиција на политичари. Зоран Заев е за амнестија, затоа што и сам е амнестиран криминалец, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСМ. Зоран Заев и СДСМ се за амнестија и аболиција на политичари. Зоран Заев е за амнестија, затоа што и сам е амнестиран криминалец, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е за амнестија, затоа што и сам е амнестиран криминалец

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е за амнестија, затоа што и сам е амнестиран криминалец

Зоран Заев и СДСМ се за амнестија и аболиција на политичари. Зоран Заев е за амнестија, затоа што и сам е амнестиран криминалец, велат од ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСМ , кое се однесуваше на прес конференцијата на Антонијо Милошоски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во Собранието на Република Македонија Зоран Заев и СДСМ два дена бегаат од предлогот на

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е за амнестија, затоа што и сам е амнестиран криминалец

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е за амнестија, затоа што и сам е амнестиран криминалец

Зоран Заев и СДСМ се за амнестија и аболиција на политичари. Зоран Заев е за амнестија, затоа што и сам е амнестиран криминалец, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСМ кое е реакција на прес-конференцијата на пратеникот Антонио Милошоски. „Зоран Заев и СДСМ два дена бегаат од предлогот на претседателот Христијан Мицкоски да се

Јанушев: Заев посакува уште една амнестија за сите криминали и рекети

Јанушев: Заев посакува уште една амнестија за сите криминали и рекети

Зоран Заев посакува уште една амнестија за сите криминали и рекети во оваа државата, изјави на прес-конференција генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев. „Нема друг пример на премиер кој создава подлога за амнестирање и се плаши да му се испита потеклото на имотот. Стравот е последица на тоа што имаме премиер до гуша заглавен во криминал и

Мицкоски: Додека Заев чека нов „пранк“ да каже што мисли за предлозите на ВМРО-ДПМНЕ

Мицкоски: Додека Заев чека нов „пранк“ да каже што мисли за предлозите на ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук реагира на молкот од страна на премиерот Зоран Заев во врска со неговите предлози да нема амнестија за лица кои се занимаваат со политика и да не се се занимаваат со политика сите оние лица кои добиле амнестија. - Додека Власта се обидува да ја локализира одговорноста само на двајца,

Јанушев: Заев посакува уште една амнестија за сите криминали и рекети

Јанушев: Заев посакува уште една амнестија за сите криминали и рекети

Зоран Заев посакува уште една амнестија за сите криминали и рекети во оваа државата, изјави на прес-конференција, Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев. „Нема друг пример на премиер кој создава подлога за амнестирање и се плаши да му се испита потеклото на имотот. Стравот е последица на тоа што имаме премиер до гуша заглавен во криминал

Јанушев: Дали Заев се противи да нема амнестија за политичари зошто САКА УШТЕ ЕДНА АМНЕСТИЈА ЗА НЕГОВИТЕ КРИМИНАЛИ

Јанушев: Дали Заев се противи да нема амнестија за политичари зошто САКА УШТЕ ЕДНА АМНЕСТИЈА ЗА НЕГОВИТЕ КРИМИНАЛИ

Секој ден се потврдува дека пречка за правдата во Македонија е токму Зоран Заев. Тој е човекот кој посакува уште една амнестија за сите криминали и рекети во оваа државата. Имаме премиер кој се плаши да му се испита потекло на имотот. Тоа е така зошто Заев е нечесен човек, изјави Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев на денешната прес конференција

МИЦКОСКИ: Заев, зошто се плашиш од забрана за амнестија за политичари?

МИЦКОСКИ: Заев, зошто се плашиш од забрана за амнестија за политичари?

Христијан МИЦКОСКИ Додека Власта се обидува да ја локализира одговорноста само на двајца, тројца обвинети за Рекет, иако сите показатели говорат дека инспираторот седи нечепнат на Илинденска, додека бројчаникот во аферата Кеш вртоглаво расте, исто како криминалот во државава, и во исчекување на некој нов “успешно спречен хибриден напад” кон Владата

Јанушев: Заев посакува уште една амнестија за сите криминали и рекети во државата

Јанушев: Заев посакува уште една амнестија за сите криминали и рекети во државата

„Секој ден се потврдува дека пречка за правдата во Македонија е токму Зоран Заев. Тој е човекот кој посакува уште една амнестија за сите криминали и рекети во оваа државата. Имаме премиер кој се плаши да му се испита потекло на имотот. Тоа е така зошто Заев е нечесен човек. Нема друг пример на премиер кој создава подлога за амнестирање и се плаши да