притисни ентер »

Ќе мора да има ВАР технологија на 26 март во Скопје
Ќе мора да има ВАР технологија на 26 март во Скопје

Ќе мора да има ВАР технологија на 26 март во Скопје

На натпреварот од полуфиналето во Лигата на нации, група Д, помеѓу фудбалските репрезентации на Северна Македонија и Косово, закажан за 26 март во Скопје, по првпат кај нас ќе се применува ВАР технологијата. Ова значи дека судиите ќе може да гледаат повторена снимка за да видат нешто што евентуално не го виделе на теренот на стадионот „Тодор Проески“,

За натпреварот Македонија – Косово ВАР ќе мора да има!

За натпреварот Македонија – Косово ВАР ќе мора да има!

Во март Македонија ја очекува натпреварот против Косово во рамките од полуфиналето во Лигата на Нации тој натпревар ние го играме на домашен терен и скоро е сигурно дека ќе се игра на арената „Тодор Просеки“: Македонската јавноста и претходно очекуваше оваа средба да се игра во Скопје, а дополнителна причина овој натпревар да се одигра на нашиот најголем

И во Македонија ќе има ВАР, прво за мечот со Косово, потоа и за следните квалификации

И во Македонија ќе има ВАР, прво за мечот со Косово, потоа и за следните квалификации

УЕФА соопшти дека мора да има ВАР на плејоф натпреварите за пласман на Европското првенство 2020 година. УЕФА соопшти дека мора да има ВАР на плејоф натпреварите за пласман на Европското првенство 2020 година. Остануваат уште четири празни места за пласман на Европското првенство 2020 година кои ќе бидат пополнети преку Лигата на нации. Македонија

Ќе мора да има ВАР технологија на 26 март во Скопје

Ќе мора да има ВАР технологија на 26 март во Скопје

На натпреварот од полуфиналето во Лигата на нации, група Д, помеѓу фудбалските репрезентации на Северна Македонија и Косово, закажан за 26 март во Скопје, по првпат кај нас ќе се применува ВАР технологијата. Ова значи дека судиите ќе може да гледаат повторена снимка за да видат нешто што евентуално не го виделе на теренот на стадионот „Тодор Проески”,

Ќе мора да има ВАР технологија на 26 март во Скопје

Ќе мора да има ВАР технологија на 26 март во Скопје

На натпреварот од полуфиналето во Лигата на нации, група Д, помеѓу фудбалските репрезентации на Северна Македонија и Косово, закажан за 26 март во Скопје, по првпат кај нас ќе се применува ВАР технологијата. Ова значи дека судиите ќе може да гледаат повторена снимка за да видат нешто што евентуално не го виделе на теренот на стадионот „Тодор Проески“,

УЕФА донесе одлука: ВАР системот пристинува во Македонија

УЕФА донесе одлука: ВАР системот пристинува во Македонија

УЕФА на денешната седница на Извршниот одбор одржан во Нион донесе неколку важни одлуки, а една од нив се однесува и на фудбалската репрезентација на Македонија која во март идната година ќе игра плеј-оф од Лигата на нации за пласман на ЕУРО 2020. Нашите репрезентативци имаат историска шанса да се пласираат за првпат на едно големо натпреварување,

ФФМ мора да имплементира ВАР технологија за мечот во Скопје против Косово

ФФМ мора да имплементира ВАР технологија за мечот во Скопје против Косово

На натпреварот од полуфиналето во Лигата на нации, група Д, помеѓу фудбалските репрезентации на Северна Македонија и Косово, закажан за 26 март во Скопје, по првпат кај нас ќе се применува ВАР технологијата. Ова значи дека судиите ќе може да гледаат повторена снимка за да видат нешто што евентуално не го виделе на теренот на стадионот „Тодор Проески“,

Ќе мора да има ВАР технологија на 26 март во Скопје

Ќе мора да има ВАР технологија на 26 март во Скопје

На натпреварот од полуфиналето во Лигата на нации, група Д, помеѓу фудбалските репрезентации на Северна Македонија и Косово, закажан за 26 март во Скопје, по првпат кај нас ќе се применува ВАР технологијата. Ова значи дека судиите ќе може да гледаат повторена снимка за да видат нешто што евентуално не го виделе на теренот на стадионот „Тодор Проески”,

Ќе има ВАР на мечот меѓу Македонија и Косово, а потоа и на квалификациите за СП 2022

Ќе има ВАР на мечот меѓу Македонија и Косово, а потоа и на квалификациите за СП 2022

УЕФА соопшти дека мора да има ВАР на плејоф натпреварите за пласман на Европското првенство 2020 година. Остануваат уште четири празни места за пласман на Европското првенство 2020 година кои ќе бидат пополнети преку Лигата на нации. Македонија ќе го пречека Косово во полуфиналето од Лига Д, најверојатно домаќините ќе бидеме на „Тодор Проески“ арената